2018-The-Most-Skoda-Camp-sraz-report

Na mosteckém okruhu se včera konal sraz škodovek, dorazilo jich více než 150

Autor: Tisková zpráva - 23. 9. 2018


Řidiči více než 150 vozů značky Škoda dorazili se svými automobily do areálu mosteckého autodromu. Setkání nazvané The Most Škoda Camp přilákalo fanoušky stále nejoblíbenějšího a v tuzemsku nejrozšířenějšího automobilu výrobce z Mladé Boleslavi ze všech koutů České republiky, nechyběli ale ani příznivci škodovek ze sousedního Německa. „Z účasti máme velkou radost, přijelo ještě více lidí než v loňském roce,“ uvedl za pořadatele obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Návštěvníci autodromu se mohli pokochat rozmanitými auty od historických exemplářů, vozů v tuningové úpravě až po nejžhavější modelové novinky boleslavské automobilky. Sraz by se neobešel bez doprovodného programu, jemuž vévodila spanilá jízda účastníků po velkém závodním okruhu autodromu. Nechyběly ale ani soutěže o ceny, například slalom mezi kužely.

Pohár za nejhezčí vůz srazu v kategorii veteránů si odvezl Svatopluk Beránek z Neratovic, majitel Škody 1100 MB z roku 1967. „Nejenže jeho jednapadesátiletá škodovka vypadá, jako by zrovna sjela z výrobního pasu, ale při sportovní jízdě na plochách polygonu se navíc diváci velmi bavili. Jako řidič předváděl nádherné průjezdy zatáček ve smyku, přitom bravurně a pod kontrolou,“ vysmekl poklonu majiteli světle modrého embéčka Jakub Krafek. Rodina Beránků vybojovala i výhru ve slalomu. Nejrychlejšího času totiž dosáhl syn Svatopluka Beránka, a to ve voze Škoda Favorit 1500 Rally z roku 1988.

K vidění ale byly i další zajímavé exempláře. Škoda 110 R z roku 1980 v sobě například skrývá dvoulitrový motor Alfa Romeo a má také kompletně upravený podvozek, o osm let mladší Škoda 130 Rapid se naopak ukázala fanouškům v původním stavu bez jakýchkoli úprav a zásahů. Nechyběly ani dva krásné naleštěné kabriolety felicia ze začátku 60. let minulého století nebo slavné dodávky 1203.

 

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru