monterey-car-week-2018-chevrolet-impala-restomod-aukce

Na Monterey Car Week bude koncem srpna na prodej nádherný upravený Chevrolet Impala

Autor: Pavel Srp - 3. 8. 2018


V rámci akce Monterey Car Week bude na prodej opět velká spousta klasických aut větší i menší hodnoty, ale bude se tu prodávat také jedno velmi speciální: upravený Chevrolet Impala z roku 1961.

Možná si říkáte, že asi nejde tak úplně o Chevrolet Impala, protože ten se přece jako kombi nikdy nevyráběl. A máte vlastně pravdu, protože zadní část je tu z jiného auta, jde o blíže nespecifikovaný Pontiac z roku 1961. Zcela přepracovaná je ale i přední část, která dostala novou masku i nárazník, původní zůstala jen čtveřice kruhových světlometů. Z boku vyniknou také nové blatníky, respektive tvar otvorů na kola. Stavbu má na svědomí společnost Greening Auto Company.

Decentní a minimalistický je i vzhled kabiny. Dominují mu dva odstíny hnědé kůže, která se dostala všude – od sedaček, na dveře, ale i na palubní desku. Ta je vyrobená také zcela nově, ukazatele se přesunuly na střed, původního tu není prakticky nic.

Ovšem parádní pohled je také pod kapotu, kde se nachází úžasný 7,7litrový big-block V8. Kolem něj už navíc nejsou žádné zbytečnosti a vše je perfektně hladké. Mimochodem motor prošel také důkladnou úpravou, dostal nové písty, jinou klikovou hřídel, hlavy válců Edelbrock a upraven byl i systém vstřikování paliva. Lepší oddech mu nakonec dovoluje nové výfukové potrubí s koncovkami Flowmaster. Osmiválec spolupracuje s pětistupňovou manuální převodovkou.

V aukci, kterou pořádá aukční dům Mecum, se očekává finální cena mezi 225 a 275 tisíci amerických dolarů, to je v přepočtu někde mezi 5 a 6 miliony Kč.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek