Policejní práce není zrovna bezpečné povolání. Když se policisté zrovna nemusejí vypořádávat s nebezpečnými zloději, vrahy nebo agresivními řidiči, může na ně naprosto nečekaně „zaútočit“ třeba i kontejner. A to pak jde o život. 

Těžko říct, co vedlo policejní hlídku k tomu projíždět pod kontejnerem, který byl zrovna připoutaný k jeřábu. Fakt, že to rozhodně nebyl dobrý nápad, dokazují záběry hasičů, kteří byli k nešťastné události přivoláni. Přesně ve chvíli, kdy bylo policejní auto pod čtyřtunovým kontejnerem, se jeho jistící lana utrhla a ten tak spadl přímo na auto.

Jakkoliv to vypadá opravdu děsivě, tak se nakonec policistům naštěstí skoro nic nestalo. Dva z policistů z auta vyvázli úplně bez zranění, jeden má odřenou ruku. Na neschopenku to asi nebude, ačkoliv na výměnu spodního prádla možná ano. Všichni tři měli obrovské štěstí, protože při pohledu na zmuchlanou část auta je jasné, že stačilo pár centimetrů a mohlo to celé dopadnout mnohem hůř.

Takhle bude firma, která měla kontejner na starosti, platit „jen“ to zmuchlané auto. A její zaměstnance nejspíš čeká velké školení na téma bezpečnost práce. Jak vidno, je to potřeba. 

kontejner-skoda-octavia-policie