Už v soboru 17.8.2019 bude v jednom z modernizovaných úseků spuštěno měření rychlosti. Jde o opravovaný úsek mezi Souticemi a Loktem, kde je nařízená maximální povolená rychlost 80 km/h. Rekonstruovaný úsek najdete mezi 56. a 64. kilometrem a radary zde budou v ostrém provozu spuštěny v sobotu hned po půlnoci.

Tím to ovšem nekončí. Už během příštího týdne bude spuštěno další úsekové měření a to konkrétně mezi sedmým a 21. kilometrem. I zde je povolena maximální rychlost 80 km/h. Následně ministerstvo dopravy spustí další měřené úseky a to mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, ale také na obchvatu velkého Meziříčí.

Důvod je prostý. Nejde tak úplně jen o neustálé porušování maximální povolené rychlosti, ale hlavně o bezpečnost. A to jak řidičů samotných, tak také dělníků, kteří se v místech rekonstrukce pohybují v těsné blízkosti projíždějících aut. Sám ministr dopravy potvrzuje, že nejde o výběr peněz do obecních pokladen. Jediný řidič, který způsobí nehodu, zdrží tisíce dalších a navíc může mít na svědomí zdraví a život někoho dalšího.

K měření rychlosti v modernizovaných úsecích D1 přistupuje ministerstvo opakovaně. Už v roce 2016 o něm informovalo na svém facebookovém profilu. Podle něj se tak výrazně snížila v těchto místech nehodovost a řidiči rychlost dodržují.

Zúžení mezi Ostrovačicemi a Kývalkou na D1

Drtivá většina řidičů jezdí ve zúžení na D1 povolenou osmdesátkou. Proti pirátům silnic jsou na modernizovaných úsecích detekční kamery. Všem slušným řidičům děkujeme za plynulý provoz a bezpečnou jízdu. Ostatním neohleduplným hazardérům se životem začnou chodit pokuty!

Zveřejnil(a) Ministerstvo dopravy dne Neděle 12. června 2016