ferrari-roma-policie

Na co si dát pozor, aby vás policie nekontrolovala zbytečně často. Nejezděte v kapuci či se slunečními brýlemi při oblačnosti

Autor: Radim Plachý - Zdroj: autosalon.tv - Ilustrační foto: Policie ČR - 7. 4. 2023


Stává se vám, že vás na silnici staví policisté často? Budete pro ně podezřelí. Co nedělat a čeho se vyvarovat ve chvílích, kdy řídíte, abyste na sebe nestrhávali nechtěnou pozornost?

Namátkové policejní kontroly nemusejí být vždy tak úplně namátkové. Policisté mají vytipované chování a některé další detaily, které považují za více rizikové. Takové řidiče pak častěji zastavují, aby provedli silniční kontrolu. Záležet může na tom, jak řidič vypadá (oblečení, kapuce, sluneční brýle a podobně), ale také čím a jak jezdí. 

Terčem budete prakticky jistě ve chvíli, kdy budete řídit a budete mít na hlavě kapuci. Možná ji máte jen proto, že už na hlavě nemáte moc vlasů, ale pro policii jste v tu chvíli podezřelí. Bude si myslet, že něco skrýváte. Pozor si dejte také na sluneční brýle. Jejich nošení je pochopitelné ve dnech, kdy svítí slunce, ale pokud je máte na očích, i když je zataženo nebo tma, je to pro policii jako rudý hadr pro býka. Strážci zákona si totiž mohou myslet, že jimi zakrýváte červené oči, které bývají vedlejším projevem návykových látek, zejména po kouření marihuany.

Pokud se výše zmíněné fakty spojí ještě s autem, které je hlučné, není technicky v pořádku anebo je nějakým způsobem upravené, zastavení k silniční kontrole hraničí takřka a naprostou jistotou.

V hledáčku policie se můžete ocitnout i v takovém případě, kdy pojedete s plně naloženým autem. Můžete se sice jen stěhovat, ale můžete také převážet předměty pocházející z trestné činnosti. Pokud takové podezření policie bude mít, může vám prohledat auto.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru