ceny_paliv-Benzina-totem

Na čerpacích stanicích už se cena paliv přehoupla přes 50 Kč

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Axigon, Lukáš Kovanda, Novinky.cz -  6. 3. 2022


Plošné ceny paliv spolehlivě indikují budoucí ceny benzínu a nafty na stojanech čerpacích stanic. Ceny platné univerzálně v celé síti dané petrolejářské firmy totiž bezprostředně reflektují vývoj na trzích. A na stojanech už se objevují ceny, které překonaly 50 Kč za litr!

Těsně před vypuknutím války na Ukrajině činila plošná cena nafty v síti Shell pro firmy sdružené v nákupní alianci Axigon 35,57 Kč/litr, ale to se rychle mění. Ropa na světových trzích zdražuje a česká koruna vůči americkému dolaru oslabuje. Už v pátek byla průměrná cena 40,89 Kč za litr Naturalu 95. To je více než o 5 Kč z týdne na týden.

Přečtěte si také:  Koupě auta bude luxus. Týkat se to bude i ojetin, které za poslední dekádu zdražily na dvojnásobek

Přes 40 Kč průměrně za jeden litr benzinu se ceny dostaly už ve čtvrtek, ale na mnoha čerpacích stanicích se často prodávaly za ceny i více než 43 nebo 44 Kč za litr. Už včera se ale ceny prémiových paliv dostaly přes 50 Kč. O tom, že se to stane, mluvil už začátkem týdne Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank.

https://www.facebook.com/automaniacz/photos/a.142107622565059/4731985673577208/

To, co se objevovalo na stojanech čerpacích stanic koncem pracovního týdne, se ale v sobotu stalo průměrem. Včera totiž došlo k dalšímu skokovém nárůstu. U nafty o 3,30 Kč za litr na 44,19 Kč za litr, u benzinu Natural 95 to bylo 2 Kč ze 40,40 Kč za litr 42,47 Kč za litr. Ani tak to není konečná cena a ceny paliv bohužel dále porostou.

Ceny paliva dopadají na běžné obyvatelstvo, ale i na Rusy. „Dvacet nejbohatších Rusů, zpravidla oligarchů, letos kvůli ukrajinské válce a západním sankcím přišlo dohromady v přepočtu o zhruba 2,35 bilionu korun. O tolik se podle výpočtu agentury Bloomberg ztenčil jejich majetek. V průměru tak každý z nejbohatších Rusů přišel o bezmála 120 miliard korun,“ píše na svém webu ekonom Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank.

Přečtěte si také:  Japonské automobilky zvažují biomasu k výrobě paliva

Ti se (nejen) kvůli tomu na Putina zlobí a došlo to už tak daleko, že vypisují vysoké odměny za jeho zabití. „Ruský byznysmen Alex Konanychin žijící a podnikající v USA nabídl odměnu milion dolarů tomu, kdo svrhne ruského prezidenta Vladimira Putina,“ píše například server Novinky.cz.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


27 názorů na “Na čerpacích stanicích už se cena paliv přehoupla přes 50 Kč”

 1. Ano je to tak. Vláda pro své občany neudělá nic. V obchodech vše vykoupené. Dostávají zdarma byty , MHD zadarmo atd.Ukrajinci.A co my Češi. Já jsem tu doma a platím daně a když umí vláda rozdávat tak ať taky dotuje ze své kapsy své občany. Dal bych jim 20000 Kč měsíčně a 15000 Kč nájem a Vládo úkaž se jak se žije. A opět to odnese občan tohoto státu.

  1. Kde je co vykoupené? Až budete v hajzlu, tak se pomoci nebudete dovolávat? Jako každý rádoby vlastenec. Pak už vám bude jedno, kdo vám pomůže. Tomio ani soudruh Filip to nebudou. Jen aby ten váš Putin tu brzy nebyl. Myslím, že by vás nevynechal.

 2. Ale vždyť David má pravdu. Proč posíláme někam cokoliv, když máme sami hluboko do žlabu…a vyhlídky do budoucna nejsou o moc lepší? Solidarita je krásná věc, ale je na místě, pokud si ji člověk může dovolit… Pokud mají členové vlády pocit, že si to mohou dovolit, jelikož na tom nejsou tak zle, nechť jsou solidární z vlastních prostředků… Ale stát, potažmo státní kasa, je na tom více než bledě… lidé také… Je to nemorální, utrácet peníze lidí, když mnoho z nich s tím ani nesouhlasí. Bylo snad nějaké referendum, ve kterém občané odhlasovali pomoc Ukrajině? Nevšiml jsem si.

 3. Jehlučka Josef

  Vážení, všichni vážení moji spoluobčané nám Všem STRAŠNĚ DRAHÉ naší republiky zvané ČESKO, cinkali jste klíči na slova Václavy Havla, PRAVDA A LÁSKA ZVÍTĚZÍ NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ a dospěli jste tam, co se do roku 1989 vybudovalo, to se během několika dalších let na cestě VZHŮRU DO

  KAPITALISMU pod vedením ODS A JEJICH SPŘÍZNĚNÝCH SOUKMENOVCŮ rozkradlo, vytunelovalo a nějakým jiným podvodným způsobem převedlo z lidu novodobým, ještě výše jak miliardovýmkapitalistům-ČESKÝM OLIGARCHŮM A VYNIKAJÍCÍ KAPITALISTICKÉ SPOLEČNOSTI- nerozumím Vám vůbec, proč se k tomuto a něčemu dalšímu vyjadřujete? PŘECE JSTE TO CHTĚLI, nebo NE???!!! PROTO JSTE CINKALI KLÍČI, ŽE CHCETE JASNOU A SVĚTLOU BUDOUCNOST!

  CO CHCETE PO TÉTO NÁM VŠEM STRAŠNĚ DRAHÉ ZEMI, KTERÁ SE CHCE HONOSNĚ NAZÝVAT CESKO , CZECH REPUBLIK NEBO ČESKÁ REPUBLIKA! Váš Josef Jehlička -Pepa z pasek!!!

  1. Petr Košuta

   Vždyť to bylo domluvené předem. A z velkým souhlasem z Moskvy. Nebo si snad myslíte že by nás nechali jen tak si dělat co chceme.

 4. Tak si kupte elektrokola nebo koloběžky a neremcejte pořád, že je to drahý, když nic neuděláte. Co Čech to trotl.

  1. A co ta elektrika ! Kterou to budeš nabíjet…!! Ta je asi v pohodě viď !? 🤣🤣🤣

 5. tu jsou zas sami inteligenti.Dnes je cena za barel ropy 123USD, kde ste byly v březnu 2020,když ten stejnej barel stál -40USD ? A šejkové tak před rokem ještě museli odběratelům za každý barel platit aby si jeej vubec vzali ? A cena šla na 25kč ?

 6. naši „křečci“ to valí do kanystrů a někteří dokonce do 200 litrových sudů…. to bych blil, pumpaři si mnou ruce, za týden vyděláno na novou vilu

 7. Ale hlavně to dopadne na obyčejné lidi,kteří za nic nemohou a v konečném důsledku i zaplatí.

 8. Pořád je palivo lacinější než na začátku století, nebo během komunismu a v 90.letech. teď je palivo drahé na přepočet mzdy jako v roce 2015-2016

   1. Řekl bych blbej a blbější. Přepočet mzdy které? Té průměrné na kterou většina nedosáhne? Pan Jindra má v hlavě masáž z ČT zpráv.

 9. X cisteren se vyvezlo na Ukrajinu zadarmo z našich rezerv to je lásky k Ukrajině a my Češi budeme kupovat naftu a benzín cca za 50 Kč za litr což znamená že se můžeme dostat klidně na 60 Kč. Protože naši vládě šmejdů je to jedno my Češi budeme makat platit daně aby bylo možné vše zadarmo posílat do pr..le. Vládo Petra Fialy za koho musíte bojovat, jsme my Češi my vás platíme z našich daních aby jste chránili tuhle naší zem a bránili český lid. A né že nám budete házet klacky pod nohy.

  1. Souhlasím, jsou to zloději a šmejdi a my jen budem jen platit platit… Není normální aby se benzín a nafta která byla koupena před tímto cirkusem dvakrát za den zdražila..

 10. Přesně tak, to dělají jenom média,pořád o tom žvaní každý den v televizi a samozřejmě toho využijí hladi na pumpách a zvednou cenu. Media v tomto směru vyvolávají jedině chaos.

  1. Jj pisálci a demokracie to je problém obrovský !!! Oni zadělávají na velký problém do budoucna . Nikdo jim nebude věřit !! A už vůbec to číst !

 11. Čumíte na prémiové palivo. Takto se dělá davové šílenství. Děkujeme novinářským pisálkům že se zvýšila poptávka po PHM a tím i cena!!!!!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *