Legenda okruhových závodů, hlavně Formule 1 Michael Schumacher letos slaví 50. narozeniny. Ovšem jen v tichosti a v rodinném kruhu, protože od své nehody na lyžích koncem roku 2013 o něm není slyšet. Chvíli to s ním nevypadalo vůbec dobře, ale podle informací, kterých je bohužel opravdu málo, ale které se občas objevily, by už snad Michael měl komunikovat s okolím a s pomocí se alespoň trochu hýbat. Za volant se bohužel už asi nikdy nevrátí, což ale nijak nesnižuje jeho úspěchy, kterých za svůj život dosáhl.

Své významné jubileum tato závodní legenda oslavila 3. ledna, což je také datum, kdy v muzeu Ferrari v Maranellu otevřeli velmi speciální výstavu připomínající sportovní úspěchy tohoto jedinečného závodního jezdce. Kromě toho ale výstava zachycuje i mimozávodní spolupráci Michaela s italskou značkou, kdy společně například vyvíjeli nové vozy nebo třeba jen závodní oblečení.

V prostorách muzea si tak budete moci detailně prohlédnout jak monoposty F1, které Michael sedlal, tak také poháry, které s nimi vyhrál, anebo se budete moci podívat na záběry z Michaelových nejslavnějších závodů. Krom toho zde Ferrari vystavilo také dva sériové modely, konkrétně Ferrari 430 Scuderia a Ferrari California. Na obou Michael spolupracoval jak při vývoji, tak i při následném testování jejich schopností na silnici i závodním okruhu.

V tuto chvíli není jasné, jak dlouho výstava potrvá, takže s návštěvou Ferrari muzea raději moc neotálejte. Vstupné je nastaveno vcelku příznivě. Lístek pro dospělého návštěvníka vyjde na 17 eur, tedy asi 435 Kč, děti do 19 let s doprovodem zaplatí 7 eur, tedy 179 Kč.