Je mi jasné, že se mezi vámi najde velké množství příznivců a fanoušků legendárního vozu Ford Mustang. Vždyť si tenhle vůz v moderním kabátě zahraje i v připravovaném filmu Need for Speed nebo GETAWAY (i když to bude Shelby GT500), ale jeho kvalit si je vědoma i dubajská policie, protože tohle auto přitahuje sexy slečny jako magnet. Připomenout vám všechny články a vypsat všechna jeho velká plus asi ani nejde.

Vsadím se ale, že ne každý z vás ví, že legendárnímu Mustangovi předcházel koncept, na základě kterého se pak Mustang začal vyrábět. Jenže ten koncept vypadá tak trochu jinak, rozhodně ne jako pravý americký muscle car.

Koncept byl veřejnosti představen v roce 1962 na závodech Watkins Glen International jako Mustang Concept 1. Ve své době byl tento avantgardní sportovní vůz velkou neznámou. Někteří se do něj zamilovali, jiní byli znechuceni. No, co si budeme povídat, tvary konceptu jsou opravdu zvláštní. Obzvlášť přední mrkací světla. Pod kapotou byl jen malý motor V4 o objemu 1.5 litru. Může za to to, že Mustang měl být vlastně levnou variantou většího modelu Thunderbird pro pracující dívku… 🙂

I když bylo konceptů vyrobeno více, do dnešní doby přežil pouze jeden. Podívejte se na video, které vás s ním seznámí blíže.

-AR-