Mugen-Honda-Civic-Type-R-tuning- (3)

Dvorní úpravce modelů Honda představuje kit pro Hondu Civic Type R. Mugen se na ní docela vyřádil, ale nakonec to vlastně nevypadá vůbec špatně.

Poprvé Mugen představil kit – tehdy jako koncept – loni v lednu na tokijském autosalonu. Teď, o 18 měsíců později se představuje finální verze, která se nakonec od původního konceptu neliší. Úpravy zahrnují designové úpravy, ale také trochu těch technických.

Z pohledu vzhledu tu je nový spojler pod předním nárazníkem, jiné vstupy vzduchu a může tu být i nová karbonová kapota s výdechy. K tomu se přidávají nová, 20″ kola v kombinaci černočerného lakování, rozšířené prahy či nové kryty vnějších zpětných zrcátek. Zadní pohled prozradí nový difuzor s dvojicí koncovek výfuku (v sérii byly tři). Méně nápadnou změnou je instalace nového přítlačného křídla, které sice vypadá podobně jako to sériové, ale dá se měnit jeho sklon a tím pádem i jízdní vlastnosti a dynamika auta.

Jemnější i mnohem ostřejší. Honda Civic Type R přijíždí ve dvou nových verzích

Mimochodem jen to křídlo vyjde na přibližně 220 tisíc korun, ale to jen v případě, že bude z laminátu. Pokud byste ho chtěli z karbonu, připravit si musíte dokonce více než 300 tisíc korun!

Další změny lze nalézt v interiéru, kde je nový volant z karbonu s čalouněním kůží, sedadla Recaro s čalouněním Alcantarou, jiná hlavice řadicí páky, koberečky a „Mugen“ startovací tlačítko. 

Mugen ale vyvinul také nový olejový filtr, motorový olej anebo brzdové destičky.