LADA_Largus-2021-facelift- (2)

Moskva zbrojí proti koronaviru. Kdo se nechá očkovat, může zdarma získat nové auto

Autor: Radim Plachý - Zdroj: auto.pravda.sk - Foto: LADA - 16. 6. 2021


I když by se mohlo zdát, že koronavirus už je na ústupu, zdání může klamat. Hodně proti nakažení zabírá očkování, které třeba v České republice už využily miliony lidí. Ne tak v Moskvě, kde ho chtějí podpořit tím, že za to, že se necháte očkovat, můžete získat nové auto.

Přečtěte si také:  LADA představila první elektromobil. Stojí na základech starého kombíku Dacia Logan MCV

Starosta Moskvy Sergej Sobjanin se rozhodl pro zajímavou věc. Každý z 12milionové metropole, kdo se nechá očkovat proti koronaviru, se může stát majitelem zcela nového automobilu. A proč to všechno? Moskva totiž s koronavirovou pandemií stále poměrně výrazně bojuje. Počty nakažených jsou ve vyšších jednotkách tisíc lidí denně (třeba v neděli 13. června bylo prokázáno 7704 pozitivních případů).

Obyvatelé ruské metropole navíc očkování nevěří, a to ani přesto, že mají k dispozici i vlastní očkovací vakcínu Sputnik V, takže se situace asi jen tak zlepšovat nebude. Z 12milionového města je zatím proočkováno pouze cca 1,3 milionu obyvatel.

Přečtěte si také:  Škoda hlásí nižší provozní zisk. Může za to nedostatek čipů, válka, ale i růst cen energií a surovin

Proočkovanost chce starosta zvýšit touto akcí, při které vyhlásil, že kdokoliv se od 14. června do 11. července nechá očkovat, bude zařazen do slosování o nový automobil Lada. Nepůjde o jedno auto, ale celkem 20 aut (každý týden 5 aut), přičemž si ho bude moci zájemce vybrat sám. A to až do částky 1 milionu rublů (více než 300 tisíc korun). To vystačí na jakýkoliv model z nabídky ruského výrobce. Vybírat tedy bude možné mezi modely Vesta, Xray, Largus anebo klasické Lady Niva Legend.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *