LADA_Largus-2021-facelift- (2)

I když by se mohlo zdát, že koronavirus už je na ústupu, zdání může klamat. Hodně proti nakažení zabírá očkování, které třeba v České republice už využily miliony lidí. Ne tak v Moskvě, kde ho chtějí podpořit tím, že za to, že se necháte očkovat, můžete získat nové auto.

Přečtěte si také:  Rusové zahájili výrobu modernizovaného kombi LADA Largus. Dostalo díly z Dacií Logan i Duster první generace

Starosta Moskvy Sergej Sobjanin se rozhodl pro zajímavou věc. Každý z 12milionové metropole, kdo se nechá očkovat proti koronaviru, se může stát majitelem zcela nového automobilu. A proč to všechno? Moskva totiž s koronavirovou pandemií stále poměrně výrazně bojuje. Počty nakažených jsou ve vyšších jednotkách tisíc lidí denně (třeba v neděli 13. června bylo prokázáno 7704 pozitivních případů).

Obyvatelé ruské metropole navíc očkování nevěří, a to ani přesto, že mají k dispozici i vlastní očkovací vakcínu Sputnik V, takže se situace asi jen tak zlepšovat nebude. Z 12milionového města je zatím proočkováno pouze cca 1,3 milionu obyvatel.

Přečtěte si také:  Prodloužení platnosti technické kontroly neznamená, že pokud vám propadne, nebudete mít problémy. Pojišťovny nemusejí plnit

Proočkovanost chce starosta zvýšit touto akcí, při které vyhlásil, že kdokoliv se od 14. června do 11. července nechá očkovat, bude zařazen do slosování o nový automobil Lada. Nepůjde o jedno auto, ale celkem 20 aut (každý týden 5 aut), přičemž si ho bude moci zájemce vybrat sám. A to až do částky 1 milionu rublů (více než 300 tisíc korun). To vystačí na jakýkoliv model z nabídky ruského výrobce. Vybírat tedy bude možné mezi modely Vesta, Xray, Largus anebo klasické Lady Niva Legend.