Moravskoslezští policisté se zaměřili na nepozorné řidiče

Autor: Tisková zpráva - 27. 9. 2018


Jako jedna z nejčastěji uváděných příčin dopravních nehod, je nevěnování se řízení. Z tohoto důvodu se Moravskoslezští dopravní policisté v průběhu minulého týdne, zaměřili zejména na kontrolu dodržování zákazu držení záznamového zařízení za jízdy v ruce, nesprávný způsob jízdy, sledování situace v silničním provozu a pododně. Při silničních kontrolách byl policisty využíván mimo jiné i monokulární dalekohled, který má dohled až 800 metrů a je vybaven digitálním fotoaparátem s možností videozáznamu.

Policisté se při kontrolách taktéž zaměřili na kontrolu povinnosti používání bezpečnostních pásů u řidičů a cestujících v autobusech, dále zda řidiči neusedli za volant pod vlivem alkoholických nápojů a na dodržování povinností vyplývajících ze zákonných předpisů, souvisejících se silničním provozem. Do akce se zapojilo téměř 900 policistů, a to nejen ze služby dopravní, ale také z pořádkové policie.

Nejčastěji páchaným přestupkem bylo v období dopravně bezpečnostní akce nedodržení zákonem stanovené rychlosti (156 přestupků), následovalo užití vozidla v nevyhovujícím technickém stavu (130 přestupků) a nepoužití bezpečnostních pásů (112 přestupků).

Během trvání akce policisté zjistili 6 řidičů, kteří sedli za volant po požití omamných látek a dalších 23 po požití alkoholu, přičemž 5 z nich nadýchalo hodnoty přesahující 1 promile alkoholu v krvi. Policisté se všemi zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policisté v uvedeném období zkontrolovali celkem 6015 vozidel a zjistili 874 přestupků, které buď na místě vyřídili v příkazním řízení (v souhrnné výši převyšující 355 tisíc korun) nebo oznámili příslušnému správnímu orgánu (48 přestupků).

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek