Monstrum, které prostě budete chtít. Ford F-250 MegaRaptor

Autor: Anina Russová - 10. 5. 2017


Kdo by nemiloval velké a stylové pick-upy. Jejich vzezření slabším jedincům nahání strach, ale my je milujeme. Pro jejich osobitost, projev i pro jejich jedinečný styl. A proto klidně přiznáme, že tahle přestavba velkého pick-upu od Fordu se nám zaryla hluboko pod kůži!

Celé její jméno je Ford F-250 MegaRaptor a na svědomí ji má společnost, která si říká F250R. Jak její název napovídá, na přestavby Fordů, respektive velkých pracovních pick-upů, jsou machři, což právě například na tomto projektu beze zbytku dokazují.

MegaRaptor je něco jako náš splněný sen a noční můra všech, kteří smýšlí ekologicky. Pod kapotou je dieselový motor PowerStroke o objemu 6,7 litru a výkonu 440 koní. Standardní výkon byl ale nedostatečný, takže byl zvýšen o zhruba 100 koní. To už je celkem slušná porce.

Ale to nejdůležitější se neodehrálo pod kapotou, ale v technice. Tenhle Ford byl zvýšen o vskutku slušných 10 centimetrů a k tomu tvůrci přidali 20palcová kola obutá do pneumatik Michelin s celkovým průměrem 46 palců a šířkou 395 milimetrů. A nejde o žádný laciný tuning. Podle dostupných informací jsou kola i pneumatiky otestovány armádou. Dokonce vydrží i nájezd na minu!

A malá třešnička. Aby se do tak vysokého auta dalo vůbec pohodlně nastoupit, přidal úpravce i elektrické schůdky. Celé to prostě má styl!

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru