Model Lamborghini Aventador z pravého zlata na prodej v aukci

Autor: Pavel Srp - 16. 12. 2012


Americký designér a specialista na modely aut, Robert Guelpen, má na svědomí opravdu exkluzivní model Lamborghini Aventador LP700-4 v měřítku 1:8. Ptáte se, co je na něm tak exkluzivního? Robert ho vyrobil z více než 1 400 diamantů, z platiny a pravého zlata! Pokud budeme zkoumat důkladněji, najdeme prý také pravý karbon.

Robert Guelpen není žádný zelenáč. Už má za sebou dokonce jeden podobný model z pravého zlata – Bugatti Veyron. Po aukci Lamba doufá, že díky tomuto kousku získá hned tři záznamy v Guinessově knize světových rekordů  – za výrobu nejdražšího modelu automobilu, za nejstřeženější výstavu a nejluxusnější logo.

Model bude vydražen v průběhu prosince v New Yorku a očekává se cena cca 3,5 milionu Euro, v přepočtu cca osm a tři čtvrtě milionu Kč. To je o hodně více (dokonce několikrát) než stojí opravdové Lamborghini Aventador… Jen cena použitého materiálu se odhaduje na dva a půl milionu Euro.

Proti tomuto draženému předmětu působí veterán Lancia Aurelia B24S America Spider u RM Auctions za milion dolarů jako chudý příbuzný

-PS-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru