Mladý řidič ve fabii pospíchal domů. Záznam jeho zběsilé jízdy se dostal až na policii

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Policie ČR - 9. 12. 2020


Rozumíme tomu, že čas od času každý udělá nějaký ten přestupek. I když se to nesmí, jsme lidé a chybujeme. Ovšem v dnešní době je potřeba počítat s tím, že i když děláme přestupek naprosto vědomě a myslíme si, že policie není nikde v dohledu, neznamená to, že za něj nakonec nebudeme potrestáni.

Řada řidičů, a je jich čím dál tím víc, vozí za předními okny kamery, natáčející provoz kolem nich. Záznamy přestupků pak někdy umístí na sociální sítě, což ale může být z pohledu zákona lehce problematické (kvůli GDPR), ale jsou i situace, kdy řidič vezme záznam s přestupkem a odnese ho na policii. A tak pak koná.

Přesně tak se k policii dostal záznam jízdy 24letého řidiče, kterému ruply nervy. Když jel ve zúžení za pomaleji jedoucím autem, nevydržel a předjel ho zavřenou částí silnice. Ignoroval u toho přechodné dopravní značení a zákaz předjíždění. O chvíli později ho obdobně naštval řidič náklaďáku. Toho zase podjel připojovacím pruhem. Navíc mu ještě udělal myšku.

Záznam sice není moc kvalitní, ale i tak se z něj policistům podařilo zjistit registrační značku a následně i majitelku fabie. Zjistit pak, kdo auto v danou chvíli opravdu řídil, už nebylo těžké. Řidič se pak policistům ke své nebezpečné jízdě přiznal a vysvětlil, že prostě jen pospíchal domů. Po následném zadokumentování policisté muže oznámili správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku v dopravě.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru