Půjčit si od táty, aniž by on o tom věděl, výkonný Mercedes-Benz C 63 AMG a prohnat se kolem policisty s radarem nebyl dobrý nápad. Navíc to bylo takovou rychlostí, jakou policista nepamatuje.

Vše se stalo v sobotu v Ontariu. 19letý řidič si tam bez vědomí svých rodičů půjčil jejich Mercedes-Benz C 63 AMG. Tedy vůz, který pohání 6,2litrový motor V8 s výkonem 336 kW/457 koní točivým momentem 600 Nm. Není se tedy čemu divit, že se chlapec pod vlivem „AMG aury“ nechal trochu unést a ztěžkla mu noha na plynovém pedálu. Kolem policejní hlídky se totiž prohnal rychlostí 191 mil v hodině, tedy 308 km/h. A to už je opravdu pořádný fofr…

Na radar ho zaznamenal seržant Kerry Schmidt, který o případu informoval na twitteru. Zdůraznil, že mladý řidič se tak rychle prohnal v místě, kde je povolena rychlost maximálně 110 km/h. Podivil se také nad tím, že mladý řidič ani nevěděl, jak rychle jede. Když mu policista ukázal záznam z radaru, ptal se ho, jestli to není rozbité nebo jestli radar nezkoušel někde na letišti při měření startujících letadel.

I samotný strážník nakonec přiznal, že takhle rychle jedoucí auto za svou kariéru ještě nezažil a zdůraznil, že jakkoliv je taková rychlost je sice jistě okouzlující, řidič si při ní JEN myslí, že má vše pod kontrolou. Stačí setina sekundy a velký problém může být na světě.

Řidič byl obviněn z pouličního závodění, hazardní a nebezpečné jízdy a auto bylo úřady na týden zabaveno. Tím to ale neskončí. Pokud pomineme peklo, které jistě nastalo doma, když otec zjistil, že jeho auto není v garáži, čeká mladého pilota ještě pokuta 10 000 dolarů (254 000 Kč), ztráta řidičáku na dva roky a možná i půlroční vězení.