dopravni-nehoda-fiat-ducato-Drahanovice-2
foto: Policie ČR

Situace jako z akčního filmu se ve čtvrtek odehrála nedaleko obce Drahanovice v Olomouckém kraji. Kolemjedoucí řidič si snad mohli myslet, že se tu natáčela nějaká scénka z akčního filmu.

Z jedoucí dodávky totiž vyskočili dva mladíci a auto bez posádky pak jelo dál. V pravotočivé zatáčce pak vyletělo auto mimo silnici a havarovalo. Oba dva mladíci byli při svém kaskadérském činu zraněni. Důvod takového jednání policie nezveřejnila, automobil si však odvezla k technické expertíze.

K celé události dodala por. Mgr. Irena Urbánková následující:

Ve čtvrtek 20. 12. 2018, krátce po patnácté hodině, jsme přijali oznámení o dopravní nehodě na silnici II/448, v katastru obce Drahanovice. Z prozatím přesně nezjištěných důvodů měla dvoučlenná osádka vozidla Fiat Ducato (26letý řidič a jeho 24letý spolujezdec), jedoucí od obce Laškov, při jízdě z prudkého kopce, před pravotočivou zatáčkou, vyskočit z jedoucího vozidla na vozovku. Vozidlo pokračovalo v jízdě a narazilo do dopravní značky a následně do kamenné podstavy kůlny, patřící k přilehlému pozemku. Při nehodě došlo ke zranění řidiče i jeho spolujezdce, kteří byli převezeni do nemocničního zařízení na vyšetření. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou. Celková hmotná škoda je v tuto chvíli odhadována na 60 000 korun. Přesné příčiny nehody a její okolnosti jsou v šetření. Předmětné vozidlo bylo zajištěno ke znaleckému zkoumání.

dopravni-nehoda-fiat-ducato-Drahanovice-1
foto: Policie ČR