Mitsubishi XRT Concept_Bangkok MTS

Mitsubishi Concept XRT je koncept nového pick-upu L200

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Mitsubishi -  24. 3. 2023


Koncept Mitsubishi Concept XRT je nyní představován na 44. mezinárodním autosalonu v Bangkoku, který se koná od 21. března do 2. dubna 2023.

Koncept Mitsubishi XRT

Mitsubishi Triton (na některých trzích včetně českého je to Mitsubishi L200) je nejprodávanějším modelem Mitsubishi vyráběným v továrně Laemchabang v Thajsku a globálním strategickým vozem exportovaným do přibližně 150 zemí po celém světě. Po prvním úplném přepracování po přibližně devíti letech bude zcela nový Triton již šestou generací středně velkého pick-upu značky Mitsubishi a po uvedení na trh v Thajsku ve fiskálním roce 2023 bude postupně uváděn také na trhy v regionu ASEAN, Oceánii a na dalších globálních trzích.

Přečtěte si také:  V České republice je na prodej opravdu raritní Škoda Pick up. Dáte za ni půl milionu

Koncept zcela nového Tritonu, Mitsubishi XRT Concept, se vyznačuje dynamickou přední maskou a robustní kapotou, která pokračuje do strany s výrazným horizontálním stylingem. Koncept XRT je vybaven rozšířenými předními a zadními blatníky a speciálními terénními koly a pneumatikami pro jízdu v blátě, které mu dávají jistotu pro závodění ve vyčerpávajících rallye a dynamiku pro každodenní jízdu terénem. Karoserie má unikátní maskovací design inspirovaný lávovými kameny plnými energie a boky zdobí grafika značky Ralliart s 10 paralelními liniemi, která vyjadřuje vášeň značky Mitsubishi pro řízení.

Na Asia Cross Country Rally 2023 plánuje tým Mitsubishi Ralliart, který získává technickou podporu od Mitsubishi Motors, soutěžit s prototypem cross-country modelu zcela nového Tritonu (specifikace skupiny T1) ve snaze o dosažení druhého vítězství v řadě. Hiroshi Masuoka, dvojnásobný mistr rallye Dakar v letech 2002 a 2003, zůstane ve funkci ředitele týmu a inženýři Mitsubishi Motors budou provádět předběžné testy a doprovázet tým, aby mu poskytli podporu na rally. Mitsubishi Motors využívá odborné znalosti získané z rallye jako zpětnou vazbu při vývoji svých sériových vozů, protože se snaží vytvářet vozy, které poskytují bezpečný a pohodlný požitek z jízdy za každého počasí a na jakémkoliv povrchu.

Přečtěte si také:  Řidič nezvládl průjezd přes most u Zbraslavi. Od děsivého pádu ho zachránil jiný šofér s pick-upem

„Fiskální rok 2023 je pro Mitsubishi Motors důležitým rokem pro urychlení našich aktivit v regionu ASEAN uvedením plně přepracovaného Tritonu a zcela nového kompaktního SUV,“ řekl Takao Kato, prezident a generální ředitel Mitsubishi Motors. „Zcela nový Triton prochází posledními úpravami v rámci přípravy na jeho uvedení na trh, protože jsme po celém světě provedli přísné testy odolnosti a zároveň využili know-how získané z rallyových aktivit. S uváděním nových modelů jako ústředním bodem našich aktivit budeme pokračovat v naší snaze o další růst. Těšte se prosím na budoucnost Mitsubishi Motors.”

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *