Mitsubishi ASX pořídíte také s pohonem na LPG

Autor: Pavel Srp - 19. 9. 2012


Mitsubishi přichází s novinkou pro všechny příznivce úsporného provozu nebo ty, kterým vadí neustále vzrůstající ceny nafty a benzínu. Od října 2012 přibude v nabídce všech autorizovaných prodejců Mitsubishi u modelu ASX 1,6 l MIVEC možnost přestavby na LPG. Oproti klasické benzínové variantě si zákazník připlatí 31 900 Kč s DPH, cena je včetně montáže LPG sady. „Záruka výrobce na takový vůz zůstává zachována. Výkon motoru a jízdní vlastnosti včetně funkce Auto Stop and Go (systém automatického zastavení a nastartování motoru) se přestavbou nezmění,“ uvádí Robin Babický, technický ředitel M Motors CZ, a dodává, že se navíc díky druhé nádrži prodlouží dojezd vozu až o 550 km.

Mitsubishi ASX zájemci v současné době pořídí za akční cenu od 390 000 Kč s DPH, s přestavbou na LPG potom od 421 900 Kč s DPH.

Výrobcem hlavních komponent LPG sady instalované do Mitsubishi ASX je renomovaná společnost Lovato. Pro přesné dávkovaní paliva a snížení spotřeby se využívají speciální LPG vstřikovače. Nádrž je umístěna pod podlahou zavazadlového prostoru, tankování pod víčkem originální palivové nádrže. Množství zbývajícího LPG v nádrži ukazují LED diody na ovládacím tlačítku, které zároveň umožňuje i přepínání mezi oběma palivy.

Vzhledem k tomu, že je v současné době jeden litr LPG o povinu levnější než stejné množství benzínu, dochází tak k výrazné úspoře provozu. Odhadovaná návratnost investice do přestavby na LPG je po ujetí 30 – 40 tisíc km.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru