led okno namraza

Některým zprávám, které se dostanou do světa, se nechce věřit. Je to případ i té, o které vám chceme nyní povědět. Kvůli pár kilometrům se totiž jeden řidič na Znojemsku nezdržoval s odstraněním námrazy, ačkoliv to přikazuje zákon, a místo toho při jízdě vystrčil hlavu z okna ven. Bohužel při tomto svém počínání způsobil dopravní nehodu. To ale stále není celé…

Auto, kterým jel, totiž nebylo jeho, ale na úřadě bylo zaregistrováno na již nežijícího člověka. Ovšem stejné to bylo i v případě druhého automobilu, do kterého tento řidič naboural. I ten byl totiž registrovaný na zesnulého.

Jakkoliv by se to mohlo zdát jako naprosto nesmyslná a vymyšlená zpráva, vězte, že není. O této situaci totiž informovala znojemská policie prostřednictvím své mluvčí por. Mgr. Lenky Drahokoupilové. Ta doslova uvedla následující:

Velmi svérázně si počínal dvaašedesátiletý muž z našeho regionu. Když před šestou hodinou ranní odjížděl do práce, nechtěl se zřejmě zdržovat odstraňováním námrazy z oken osobního auta. Místo toho si stáhl boční okénko a hlavu vyklonil ven. Takto měl namířeno do asi pět kilometrů vzdáleného zaměstnání.

Po ujetí zhruba poloviny trasy proti němu jelo jiné auto, takže hlavu schoval dovnitř. Vzhledem k tomu, že přes namrzlé čelní sklo vůbec neviděl ven, najel do protisměru a tím došlo k bočnímu střetu obou osobních vozidel. Bez zastavení však pokračoval v jízdě dál. Dopravní nehodu nám oznámila protijedoucí řidička. Na základě zjištěných informací se nám podařilo druhého účastníka této kolize během dvou hodin vypátrat.

Ani jeden z nich neutrpěl zranění a dechové zkoušky byly negativní. Vyšly však najevo jiné závažné skutečnosti. Autu, které řídil muž, skončila platnost technické kontroly v květnu roku 2017 a navíc je evidované na osobu, jenž před dvěma a půl lety zemřela. Obdobně tomu však je i s vozidlem řidičky. Majitel tohoto vozu téměř čtyři měsíce nežije. Šetřením včerejší ranní dopravní nehody, která se stala na nepříliš frekventované silnici mezi menšími obcemi na Znojemsku, se dále zabýváme.