Partička z ruského youtube kanálu Garage 54 před pár dny ukázala, jak snadno je možné vyměnit kola za kryty od kanálu. Myslíte, že si děláme legraci? Bohužel ne…

Tahle partička šílenců už vyzkoušela takřka všechno, co šlo. Z Lady uvařila polévku, ale také ji obula do nesmyslně velkých kol s terénními pneumatikami. I tentokrát je hlavní hrdinkou celého videa Lada a i tentokrát tu půjde o kola. I když ne tak úplně.

V Rusku vznikla LADA s 38palcovými terénními pneumatikami. A vážně jezdí

Vlad, jak se jmenuje hlavní aktér videí, dostal nápad, který také okamžitě realizoval. Místo kol zkusil namontovat poklopy od kanálů. A nic víc k tomu. Prostě je natvrdo přidělal k nábojům a čekal, jak a jestli vůbec to bude fungovat. Upřímně přiznáváme, že jsme nevěřili tomu, že se auto rozjede, ale opak je pravdou. Jízda sice vůbec není komfortní a navíc je dost hlučná, ale funguje to.

Ovšem, jak video ukazuje, jen v případě pevného povrchu. Jakmile s upravenou Ladou zajel do sněhu nebo do hlubší trávy, autu se vlastně docela logicky dál moc jet nechtělo. Aby také ne, když „kanáldekly“ jsou jen několik desítek milimetrů tlustě a hlínou projedou jako nůž máslem. Problém také je, že jedno takové „kolo“ má hmotnost asi 25 kilogramů, což rozhodně není málo.

Jsme zvědaví, co přijde příště… 😀