prvni-jizda-test-mitsubishi-pajero-l200-off-road- (3)

Místo aut toaletní papír. Mitsubishi prodalo svoji továrnu

Autor: Radim Plachý - Zdroj: autoevolution.com - Foto: Pavel Srp - 26. 3. 2022


Stává se, že automobilky spíše staví nové továrny, než aby se zbavovaly těch původních. Mitsubishi ale jednu ze svých továren, kde vyrábělo model Pajero, prodá. Místo aut se tu bude vyrábět toaletní papír.

Mitsubishi svoji japonskou továrnu, kde vyrábělo model Pajero, uzavřelo už v roce 2020. Od té doby se v ní nic nedělo, až doposud. Podle webu autoevolution.com, který se odvolává na magazín Nikkei Asia, byla prodávána samotná budova továrny, ale i pozemky okolo ní. Japonská automobilka se na jejím prodeji dohodla se společností Daio Paper, která za ni zaplatí 4 miliardy jenů (v přepočtu asi 740 milionů korun). Kompletní změna majitele by měla proběhnout do konce března 2023. Místo off-roadů tu nově budou vznikat toaletní papír a kosmetické ubrousky.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz musel ve své továrně přerušit výrobu. Nedošly mu díly, ale vběhl tam živý leopard

Zaměstnancům továrny se to samozřejmě nelíbilo a chtěli, aby Mitsubishi továrnu prodali jiné automobilové značce, aby mohli zůstat na svých pracovních pozicích. Protože se to nepovedlo, bude asi třetina zaměstnanců přeřazena na jiné pozice ve firmě, druhá třetina si našla práci jinde a třetí třetina odejde do předčasného důchodu.

První jízda: Mitsubishi L200 a Pajero jsme vzali do terénu

Mitsubishi chce prodejem továrny snížit své náklady. V tomto plánu chce pokračovat snížením počtu zaměstnanců na back-office pozicích, ale také například nabídne 650 zaměstnancům v Japonsku možnost odejít do předčasného důchodu.

Dokud se Mitsubishi Pajero prodávalo, vyráběla japonská továrna dokonce až 170 tisíc aut ročně což je asi 466 aut denně. To se ale v roce 2019 změnilo, když bylo vyrobeno jen 63 tisíc aut.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek