Vlastimil Válek

Ministr zdravotnictví jel v autě bez pásu a vyfotil se u toho. Po kritice příspěvek smazal a omluvil se

Od Anina Russová | Zdroj: Vlastimil Válek, Policie - 2. 5. 2022 0

Použití bezpečnostních pásů je dle odborníků na bezpečnost v dopravě, policistů, a hlavně dle zákona nutné a povinné. Přesto je ale řada řidičů a jejich posádek, kteří si to nemyslí. Pokud zůstaneme v teritoriu posádek, pak je až překvapivé, kolik takových je mezi politiky. A ještě překvapivější je, že jim to nedojde a po kritice se snaží vymlouvat.

Přečtěte si také:  Ministryně financí jela nepřipoutaná a natočila o tom video. V pokusu o omluvu pak lhala

Dalším do skupiny politiků, kteří jeli bez bezpečnostního pásu, natočili se nebo vyfotili u toho a video zveřejnili, je i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Ten v pondělí dopoledne zveřejnil na svém twitteru fotku ze zadního sedadla auta v době, kdy byl na cestě na Slovensko. Velmi rychle se na něj snesla kritika a jeho první reakcí bylo, že fotografii smazal. Zveřejněný nechal jen samotný text, který ji doprovázel: „Má první zahraniční cesta míří na Slovensko za tamním ministrem zdravotnictví. Řešit budeme hlavní témata dnešní doby. Spolupráci v oblasti zdravotnických záchranných služeb, zvládání pandemie covid-19, uprchlickou vlnu, po útoku Ruska na Ukrajinu.“

Po několika hodinách se na jeho twitteru objevil další příspěvek, tentokrát s omluvou a vysvětlením. Podle ministra stálo auto v koloně. Nicméně i tam musí být jak řidič, tak celá posádka připoutána bezpečnostním pásem. Policie se bude tímto přestupkem zabývat, ministrovi hrozí pokuta až 2500 Kč. Pokud by byl řidičem a jel bez pásu, dočká se k tomu ještě tří trestných bodů.

Pásy jsou potřeba i v koloně

Řidiči, ale i spolujezdci občas zapomínají, že i v koloně jsou stále součástí provozu na pozemních komunikací. Ano, jejich auto možná stojí, nebo pomalu popojíždí a vše vypadá bezpečně, jenomže auta vzadu teprve dojíždí do kolony. A to je chvíle, kdy může snadno dojít i k vážné dopravní nehodě, při které mohou bezpečnostní pásy zachránit život.

Přečtěte si také:  Tesla svolává auta do servisů kvůli bezpečnostním pásům. Vyšetřují ji také úřady kvůli často zbytečné aktivaci brzd

Pokud by navíc nebyl připoután pasažér vzadu, stává se z jeho těla při nárazu zbraň, která může minimálně vážně zranit ostatní ve vozidle.