Jak se zdá, ministr vnitra Jan Hamáček má rád červenou barvu. Důkazem budiž jako jeho dnes legendární červená mikina, tak nový elektromobil Škoda Enyaq iV. Ten, právě v zářivě červeném provedení ministr před několika málo hodinami převzal do užívání. Stal se tak vůbec prvním českým ministrem, který elektromobil využívá.

Vůz byl společně s policejními vozidly předán ve čtvrtek 22. července. Dle informací ze Škody Auto jde o běžný sériový vůz s označením Enyaq iV 80. Jde o verzi s výkonem 150 kW, bateriemi o kapacitě 77 kWh, pohonem zadních kol a dojezdem až 534 kilometrů. Ministr dostane tedy k dispozici 13“ infotainment, 19“ kola, možnost rychlého 50kW dobíjení, ale třeba i vyhřívaný volant a sedadla.

Ve výbavě pak nechybí celá armáda bezpečnostních asistentů, jako je udržování jízdního pruhu, rozpoznání únavy řidiče nebo třeba bezpečnostní systém eCall, ale také vychytávky, jakými jsou deštník ve dveřích, akustická boční skla a využívat bude moci i hlasovou asistentku Lauru.

Přečtěte si také:  Test Škoda Enyaq iV 80 (2021)

Základní cena této verze elektrické škodovky je 1 219 900 Kč. V rámci tenderu pro ministerstvo ale jistě byla o něco nižší.

8 komentáře

  1. Uklidňuje mne to, že se v tomto autě už dlouho vozit nebude. A navíc, očekával bych, že mnohdy ani nedojede včas.

  2. …DOBŘE, TAKŽE TAKHLE :D Nikdo nechce Scaly, nacpeme je chudákům policistům… Nikdo nechce předražené a lacině udělané Enyaqy, nacpeme je svetroznalci :D

Leave a Reply