Ostrý hathback v úpravě John Cooper Works jsme už vyzkoušeli na vlastní ruce a nohy. Teď však automobilka představuje otevřenou verzi MINI JCW Convertible. Ta jede až 242 km/h a stovku zvládne za pěkných 6,5 sekundy. Vytáhněte helmu, ať na vás moc nefouká, a hurá na okruh.

MINI JCW Convertible 11

Pod kapotou otevřené verze pracuje shodný motor jako v případě hatchbacku. Dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec nabízí 231 koní (170 kW) výkonu a 320 Nm točivého momentu. V porovnání s předchůdcem má tedy o 20 koní navíc a to se samozřejmě podepsalo na rychlosti. K dispozici budou dvě verze, můžete tak vybírat mezi manuální a automatickou převodovkou. Ta první umí akcelerovat z klidu na 100 km/h za 6,6 s, v kombinaci s převodovkou Steptronic je MINI JCW Convertible ještě o desetinku rychlejší. Oproti předchozí generaci došlo ke zlepšení o 0,3 s u manuálu a o 0,6 s v případě automatu. Nejvyšší rychlost činí 242 km/h, respektive 240 km/h u převodovky samočinné.

MINI se chlubí zaměřením na pevnost karoserie a prý i verze bez střechy nabídne velmi sportovní a jisté svezení. Celek završují brzdy od firmy Brembo a sportovní podvozek. U podvozku se prý inženýři zaměřili na zábavu a JCW bez střechy prý bude mít i přetáčivé choutky. Střechu samozřejmě u MINI nebudete skládat a rozkládat manuálně, na to jsou tu elektromotory. Po stlačení tlačítka tak stačí pouze počkat zhruba 18 sekund a je hotovo. To všechno lze do rychlosti 30 km/h. Na trh by se nejrychlejší varianta kabrioletu měla dostat již v tomto roce.