MINI dostává nové designové prvky a vyšší výkon od JCW – foto

Autor: Jan Karlík - 18. 11. 2014


MINI, alespoň to moderní, bylo vždy o individualizaci! A zde jsou možnosti opravdu široké, vlastně takřka neomezené. Automobilka MINI to moc dobře ví a přináší další balík designové příplatkové výbavy.

Hned další doménou těchto vozů jsou samozeřjmě jízdní vlastnosti. A ani ty neušly pozornosti, tentokrát však oddělení JCW. Sportovní prvky budou představeny v rámci letošním ročníku tuningové výstavy Essen Motor Show. Sada doplňků JCW se prozatím novému MINI vyhýbala, ani teď není situace úplně růžová, bude se jednat pouze o zlomek možného příslušenství, plnohodnotné MINI Cooper JCW přijde na náš trh až v příštím roce a s ním také zbytek příplatkové výbavy. Prozatím jsou k dispozici dva pakety, jak pro tří-, tak pětidvéřovou verzi.

První prezentovaná sada se jmenuje John Cooper Works Tuning Kit. Jejím hlavním prvkem je posílený motor s regulovatelnou klapkou výfuku. Vylepšený agregát doplňují nová koncovka výfuku, karbonový kryt přívodu vzduchu k motoru a litá 18-palcová kola v černé barvě.

Z názvu druhé sady – John Cooper Works Pro design line – vyplývá, že je zaměřena na úpravu vzhledu „britských“ hatchbacků. Součástí tohoto paketu je zadní spoiler a difuzor. K dispozici jsou také upravené detaily jako nové kryty zrcátek, vlajka vyobrazená na střeše nebo na bocích vyobrazené číslo 37 odkazující na slavné doby MINI v rallye.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru