MINI Cooper SE Countryman ALL4 edice Untamed

MINI Cooper SE Countryman ALL4 se představuje ve speciální edici Untamed

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: MINI - 4. 11. 2022


Exkluzivní design a prvky výbavy dělají z největšího a nejvšestrannějšího modelu britské prémiové značky dokonalého společníka pro spontánní výlety za hranice městské mobility. Od listopadu 2022 bude edice MINI Untamed zdůrazňovat robustní charakter MINI Cooper SE Countryman ALL4 novým bílým lakem Nanuq White.

Dva druhy pohonu s celkovým výkonem 162 kW/220 koní poskytují sportovní zábavu při jízdě na silnici i mimo ni. Přední kola pohání zážehový 3válec o výkonu 92 kW/125 koní a zadní kola roztáčí elektromotor o výkonu 70 kW/95 koní. MINI Cooper SE Countryman ALL4 vyniká maximální trakcí a jízdní stabilitou i mimo zpevněné cesty. S dojezdem na elektřinu 51 kilometrů může MINI Cooper SE Countryman ALL4 jezdit sportovně i v městském prostředí, aniž by produkoval lokální emise.

Přečtěte si také:  Nejnovější svolávací akce zvou do servisů majitele vozů Mercedes-Benz a Maserati

Neokoukané designové prvky

Speciální edice zdůrazňuje robustní design MINI Cooper SE Countryman ALL4 novým bílým lakem Nanuq White a současně podtrhuje jeho sportovní charakter. Stejná barva je použita také na centrálním otvoru spodního nárazníku, který současně připomíná ochranný prvek podvozku. Nechybí ale ani na vzduchových clonách předního nárazníku, na prazích, vnitřních plochách světlometů a ve spodní části zadního nárazníku.

Kontrastní grafické prvky v matném provedení Frozen Blue Stone dodávají této edici její charakteristický vzhled. V této barvě jsou lakovány čtyři diagonální pruhy ve spodní části každých dveří a také boční ozdoby. Grafický vzor inspirovaný horskou krajinou ve stejné barvě se objevuje na bočních ozdobách, a pak také na prahových lištách, na nichž je nápis označení edice. Název „UNTAMED“ je umístěné také na zadních bočních oknech.

V interiéru zdobí charakteristická grafika horské krajiny vnější části opěradel předních sedadel a také na barvou Frozen Bluestone podsvíceném obložení interiéru. Při delších cestách se po setmění objeví další efekt na přístrojové desce: rozsvítí se zde nápis „UNTAMED“. Od listopadu 2022 jsou navíc připravené další dva prvky, které zvýrazní interiér: volitelně dodávaná panoramatická skleněná střecha a možnost objednání HiFi reproduktorů od společnosti Harman Kardon.

Přečtěte si také:  Nová DS 7 Crossback se představuje. Přiváží i novou nejvýkonnější verzi s pohonem všech kol

Kromě sportovního volantu čalouněného kůží Nappa a doplněného označením edice na spodním rameni vyniká edice Untamed také bohatou výbavou. Kromě LED světlometů s rozšířenými funkcemi, jízdních režimů MINI Driving Modes či výbavy Connected Media je nyní součástí standardní dodávky také MINI Driving Assistant, který zahrnuje mnoho funkcí zvyšujících komfort a bezpečnost.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek