MINI Cooper Countryman a MINI Cooper Paceman pohon všech kol s dalšími motory

Autor: Pavel Srp - 6. 6. 2013


Spontánní přísun výkonu a precizní ovládání poskytované systémem pohonu všech kol MINI ALL4 je nyní dostupný u dalších dvou modelů: od července 2013 bude ALL4 k dispozici pro MINI Cooper Countryman a MINI Cooper Paceman. Tím se počet verzí s pohonem všech kol v rámci modelové řady MINI zvyšuje na deset. Nové modely jsou standardně vybaveny šestistupňovou manuální převodovkou, kterou může na přání nahradit samočinné řazení.

Stálý pohon všech kol zlepšuje trakci, jízdní stabilitu a schopnosti vozu, současně pomáhá řidiči udržovat kontrolu při jízdě na sněhu, písku a kluzkých površích, stejně jako nabízí vyšší úroveň přilnavosti na zatáčkovitých silnicích. Systém ALL4 je tvořen elektromagnetickým centrálním diferenciálem, jenž variabilně distribuuje hnací sílu mezi kola přední a zadní nápravy. Jeho řídicí elektronika je integrována přímo do řídicí jednotky systému DSC (Dynamic Stability Control), což umožňuje rychlé a cílené rozložení točivého momentu tam, kde může být co nejefektivněji transformován na pohyb vpřed.

V nových modelech MINI Cooper Countryman ALL4 a MINI Cooper Paceman ALL4 se o pohon, který variabilně distribuuje hnací sílu mezi přední a zadní kola, stará zážehový 1,6litrový čtyřválec s výkonem 90 kW/122 koní. Spontánní tah kupředu zaručuje maximální točivý moment 160 Nm (190 Nm se samočinnou převodovkou) při 4250 otáčkách za minutu.

V důsledku toho MINI Cooper Countryman ALL4 sprintuje z 0 na 100 km/h během 11,9 sekundy (se samočinnou převodovkou za 11,7 sekundy). Maximální rychlost činí 184 km/h (samočinná převodovka: 182 km/h). Vzhledem k vysoké účinnosti jak motoru, tak i pohonné soustavy, stejně jako díky rozsáhlému souboru technologií MINIMALISM jde zvýšené potěšení z jízdy ruku v ruce s nízkou úrovní spotřeby paliva a emisí. MINI Cooper Countryman ALL4 vykazuje ve zkušebním cyklu EU kombinovanou spotřebu paliva 6,9 litru na 100 kilometrů (samočinné řazení 7,5 l/100 km) a emise dosahují hodnoty 167 (175) gramů CO2 na kilometr.

Vztah mezi potěšením z jízdy a spotřebou paliva je stejně impozantní u MINI Cooper Paceman ALL4. Tomuto modelu zabere zrychlení z 0 na 100 km/h 11,8 sekundy (samočinná převodovka potřebuje 11,6 sekundy) a dosahuje nejvyšší rychlosti 185 (183) km/h. Spotřeba paliva a emise CO2 jsou ve zkušebním cyklu EU stejné jako u MINI Cooper Countryman ALL4.

S rozšířením modelové řady MINI Countryman a MINI Paceman se nabídka verzí s na přání dodávaným pohonem všech kol ALL4 rozroste u každého z uvedených modelů na čtyři. Již dříve představené portfolio verzí s pohonem všech kol se skládá z vozů MINI Cooper S Countryman ALL4 a MINI Cooper S Paceman ALL4 (135 kW/184 koní), MINI Cooper SD Countryman ALL4 a MINI Cooper SD Paceman ALL4 (105 kW/143 koní), společně s MINI Cooper D Countryman ALL4 a MINI Cooper D Paceman ALL4 (82 kW/112 koní). Špičkové sportovní modely MINI John Cooper Works Countryman a MINI John Cooper Works Paceman přenášejí vynikající výkony motoru 160 kW/218 koní na všechna kola vždy.

MINI uvedením modelu MINI Countryman na trh dobylo nový terén a přivítalo novou skupinu zákazníků do neustále se rozrůstající rodiny MINI.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru