Ferrari F40

Miliardář v rozhovoru prozradil, že zapomněl, že si před 10 lety koupil Ferrari F40 a kvůli nedostatku místa jej uskladnil v jiné zemi

Autor: Radim Plachý - Zdroj: youtube.com, luxurylaunches.com - Foto: Ferrari - 17. 5. 2024


Ion Țiriac je bývalý profesionální hráč tenisu a současný rumunský miliardář. Je také znám díky své exkluzivní sbírce vozů Ferrari, v níž je i Ferrari F40. V rozhovoru na youtube prozradil, že právě na tohle auto úplně zapomněl.

Úspěšný 85letý rumunský podnikatel má ve sbírce na čtyři stovky aut – od klasických veteránů až po nejnovější sportovní auta nebo moderní elektromobily. A nejde jen o Ferrari, ale i o modely dalších věhlasných značek. 

Vlastní i ikonické Ferrari F40, které vzniklo jen v počtu jen něco málo větším než třináct set kusů. A navíc nevlastnil jen jedno, ale dokonce hned dvě. To první koupil od Gerharda Bergera, který byl v té době jezdcem Ferrari F1. Na toto auto dostal nabídku k prodeji, ale rozhodl se ji nepřijmout a auto neprodat. Místo toho raději koupil další Ferrari F40, za které dal dokonce ještě menší peníze (tehdy 700 tisíc dolarů), než které mu nabízel kupec za jeho auto (rovný milion dolarů).

A tady přišel ten problém. On totiž to druhé Ferrari F40 neměl ve svém monackém sídle kam zaparkovat. Nechal ho tedy odvézt do své mnichovské garáže, kde měl už několik jiných Ferrari. A pak na něj zapomněl. Po přibližně 10 letech mu jej ovšem připomněl člověk, který se mu v Mnichově o auta staral. Po tak dlouhé době stání muselo ale auto samozřejmě do Maranella do servisu, aby jej zprovoznili. Totéž se prý stalo i s dalšími Ferrari, přičemž hned po tomto servise se rozhodl tato auta prodat, protože pro ně stále neměl lepší místo. 

Tato pasáž v rozhovoru začíná kolem 8. minuty:

To první Ferrari F40m které od něj původně chtěl odkoupit Stefano Casiraghi, manžel monacké princezny Caroline, má ovšem stále ve sbírce. Část aut z této sbírky je možné si prohlédnout v muzeu „Țiriac Collection“ nedaleko rumunské Bukurešti, kde je vystaveno asi 150 aut.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru