McLaren_Senna_GTR

Miliardář si zaparkoval svůj McLaren Senna GTR do obýváku v 57. patře mrakodrapu

Autor: Radim Plachý - Zdroj: carscoops.com - Foto: McLaren - 16. 5. 2023


Také jste někdy přemýšleli nad tím, že byste chtěli některé ze svých aut parkovat v obýváku? Jsou lidé, kteří to tak dělají. Třeba Adrian Portelli, multimilionář a realitní magnát, si postavil okruhový McLaren Senna GTR do svého obýváku v 57. patře mrakodrapu v Melbourne v Austrálii.

McLaren Senna GTR je auto, které britská automobilka postavila na základě hypersportu McLaren Senna. Jde ale o verzi, s níž po běžné silnici jezdit nelze, je to okruhový speciál. Pohání jej přeplňovaný motor V8, jenž je uložen za zadní nápravou. Výkon je 825 koní a točivý moment vrcholí 800 Nm. Poháněná jsou zadní kola přes sedmistupňovou převodovku SSG. Auto váží jen 1188 kg, tedy skoro stejně jako Alpine A110 S, u kterého jsme se před pár dny rozplývali o jeho rychlosti v redakčním testu, takže dynamika jistě bude opravdu výjimečná.

Přečtěte si také:  McLaren spojil zvuk osmiválce s klasikou od Vivaldiho. Výsledek nemá chybu

GTR dostalo oproti sériovému modelu i jiné naladění řídící jednotky a přišlo o sekundární katalyzátor. Karoserie navíc dostala speciální aerodynamiku, která dokáže auto přitlačit k zemi až jednou tunou! A aby se s autem dalo jezdit, dostalo tři jízdní režimy – Wet, Track a Race.

Nedivíme se, že si australský podnikatel takové auto koupil. Vlastně se nedivíme ani tomu, že si jej vystavil ve svém obýváku. Dostat ho tam ale nebylo jednoduché, jak ukazují přiložené fotky a videa. Do 57. patra jej vyzvedl jeřáb za velké asistence diváků. U instalace auta asistovalo celkem 8 lidí, kteří s tím měli i tak hodně práce. Mrakodrap ještě není zcela dostavěný, i proto se celá akce mohla odehrát.

Auto bylo na plošině zvednuto do výšky bytu a pak přejelo do domu. Vybavujete si tu scénu se supersportem Lykan Hypersport z filmu Rychle a zběsile? Bylo to o poznání opatrnější, ale bylo to vlastně docela podobné.

Přečtěte si také:  McLaren spojil zvuk osmiválce s klasikou od Vivaldiho. Výsledek nemá chybu

Důvod, proč si majitel auto dal do obýváku, je jednoduchý: nemůže s ním jezdit legálně po silnici. Může se to celé zdát jako rozmařilost – a vlastně asi i je – ale kdybyste měli spoustu peněz a měli rádi auta, udělali byste to jinak? Samotný penthouse v melbournském mrakodrapu stál 39 milion australských dolarů, což je v přepočtu přes 564 milionů korun! McLaren pak Adrian Portelli koupil jako „ojetý“ a podle statistik šlo o vůbec nejdražší v Austrálii prodanou ojetinu. Vyšel na tři miliony australských dolarů (v přepočtu více než 43 milionů korun).

A pokud byste se chtěli na průběh stěhování auta do 57. patra podívat, podívejte se na příspěvky Adriana Portelliho z instagramu:

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *