Už když se na BMW i8 podíváte, musí vám být hned jasné, že s tímhle autem sice bude velká legrace, ale její ukočírování bude chtít trochu té práce. Někdo si možná řekne, že když je to hybrid, že to přece nemůže být tak horké. Ale když se podíváte na její technická data, zjistíte, že celkový výkon je 362 koní a točivý moment 570 Nm. A to je bez debat dost.

bmw-i8-flips-during-test-drive-crash-in-mexico-doors-open-tightly_1

BMW i8 je tak jiné, že rozděluje motoristický svět na dvě části. Jedni ji nemohou přijít na jméno a nechápou, k čemu je vlastně dobré, druzí ho milují a jsou nadšeni jeho jízdními vlastnostmi a futuristickým vzhledem. Bez mučení přiznávám, že já se řadím určitě do té druhé skupiny, protože i8 mě prostě dostala.

bmw-i8-flips-during-test-drive-crash-in-mexico-doors-open-tightly_2

Hodně se také řešila otázka bezpečnosti a funkčnosti samotných dveří auta, které se otevírají směrem nahoru. Často bylo slyšet dotazy na to, co se stane, když se auto převrátí na střechu, jak se pak dveře otevřou? Odpověď na tohle se rozhodl najít jeden mexický novinář, který právě testovací i8 otočil na střechu. Berte to trochu s nadsázkou, ale vzhledem k tomu, že se mu nic nestalo, to můžeme jako crash test zaměřený na zjištění funkčností dveří brát. Dotyčný zase jednou podcenil fyziku, ve vyšší rychlosti najel na nerovnost a už to bylo. Můžeme vidět, že dveře auta, které po převrácení jdou pootevřít.

bmw-i8-flips-during-test-drive-crash-in-mexico-doors-open-tightly_3