adac-tcr-germany-petr-fulin-autodrom-most-2018

Měření sil Petra Fulína se světovou elitou se nakonec odehraje na Slovakiaringu

Autor: Tisková zpráva -   14. 6. 2018


Plán závodů Petra Fulína pro rok 2018 počítal v polovině května s účastí ve světovém poháru WTCR, který navazuje na dřívější mistrovství světa WTCC. Po neudělení divoké karty se zdálo, že splnění snu českého jezdce změřit síly se světovou elitou ve stejné kategorii se odkládá, avšak změna v kalendáři série přinesla radostnou zprávu: „Fulda“ pojede ve WTCR už tento rok, a to na Slovakiaringu!

Radostná novinka souvisí se zařazením slovenské trati do šampionátu poté, co argentinské Termas de Rio Hondo bylo nuceno odříct svou účast v kalendáři. Stejně jako v roce 2014 se tak Petr Fulín neplánovaně postaví na start závodu světové série právě na Slovensku. Před čtyřmi absolvoval na Slovakiaringu náhradní termín své ojedinělé účasti ve WTCC a v kategorii TC2 tehdy jediný závod (druhý byl pro déšť zrušen) dokázal vyhrát. Tentokrát se na rozdílnou techniku nehraje, s vozem CUPRA Leon TCR má Fulda příležitost bojovat se všemi jezdci prestižního pole.

„Nevnímám to jako víkend, kdy pojedeme pro vavříny. Hendikep BoP totiž momentálně našemu modelu v porovnání s ostatními moc nepřeje a coby startující na divokou kartu musíme navíc počítat s dvacetikilogramovou zátěží. Na druhou stranu, když se podívám do startovní listiny, neubráním se nadšení – rýsuje se šance jet proti veteránům a ikonám WTCC, u kterých hrozí, že v nejbližší době oznámí konec kariéry a já ztratím šanci se potkat s nimi přímo na trati. Víkend si tak především chceme vychutnat v každé jízdě a už se nemůžu dočkat!“ komentuje své plány pro Slovakiaring Petr Fulín.

Na Slovensku se uzavře evropská část sezóny WTCR, první závod se jede v sobotu 14. července, druhé a třetí klání o den později.

Petr Fulín

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *