měření rychlosti dálnice D1

Měření na D1 zklidnilo provoz. Proto ŘSD přidalo nový radar

Autor: Anina Russová - 13. 10. 2017


Plynulejší a bezpečnější provoz přineslo letošní úsekové měření rychlosti na modernizované dálnici D1. Podle analýzy měření v úseku Psáře – Soutice se přestupku jízdy nepřiměřenou rychlostí dopustilo pouze 1,2 procenta řidičů. Drtivá většina motoristů tedy zúženými pruhy projížděla bezpečně a respektovala omezení rychlosti. Vzhledem k vysoké intenzitě dopravy na D1 ovšem i tak policie zaznamenala téměř 50 000 přestupků.

Detekční kamery sledovaly rychlost v obou směrech mezi exity 49 Psáře a 56 Soutice. Podle podnětu policie v období od 1. dubna do 31. července spáchalo přestupek celkem 48 380 řidičů, což odpovídá 1,2 procenta automobilů projíždějících modernizovaným úsekem. „Děkuji řidičům, že drtivá většina z nich respektuje sníženou rychlost a v modernizovaném úseku jezdí slušně. Cílem měření není vybírat pokuty, ale zvýšit plynulost a bezpečnost dopravy na D1. Proto také na měření upozorňujeme a jsme rádi, že řidiči jsou v dopravních omezeních na D1 trpěliví,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Řidiči při letošním měření na dálnici D1 byli ještě ukázněnější než loni, kdy v úseku Ostravačice – Kývalka policie zaznamenala přestupek u tří procent projíždějících řidičů. Velká většina řidičů, kteří v kontrolovaném úseku (Psáře – Soutice) překročili povolenou rychlost, jela do 109 km/h (44879). Našlo se ovšem i 12 řidičů, kteří projeli zúžené pruhy rychlostí více než 140 km/h. Automatické měření rychlosti zůstane v úseku Psáře – Soutice i v dalších měsících. Odstraněno bude po ukončení stavebních prací. Dopravně bezpečnostní akce má za cíl plynulejší provoz, méně nehod a nebezpečných situací.

Od tohoto týdne pak přibyl nový radar v modernizovaném úseku mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. Zde jste jistě kamery již zaregistrovali, ale teprve od středy má radnice ve Velkém Meziříčí, která bude mít na starosti výběr pokut, definitivní povolení rychlost měřit. Dokonce pro to už vyčlenila dva speciální pracovníky. Radnice si od radaru slibuje, ostatně stejně jako v jiných měřených úsecích, hlavně zklidnění dopravy.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek