test-2022-mercedes-benz-citan-tourer-113- (15)

Mercedes-Benz vyřadí z nabídky manuální převodovky. Stát se tak má už od příštího roku

Autor: Anina Russová - Zdroj: Automobilwoche - Foto: Pavel Srp - 28. 5. 2022


Současná doba elektrická, která je ovšem teprve na svém začátku, s sebou přináší řadu změn. Některé automobilky postupně mění modelovou nabídku, další se už rozloučily s naftovými motory a jiné rovnou končí s výrobou některých modelů. Právě to je případ třeba i značky Mercedes-Benz, která možná z nabídky zcela vyřadí některé své malé a levné modely. A k tomu, jak oznámila v rozhovoru pro Automobilwoche řekla, že definitivně zruší manuální převodovky.

Může za to i zájem zákazníků

O tom, že manuálním převodovkám zvoní hrana, se už nějakou dobu mluví, ale v posledních letech tyto zkazky začínají nabírat reálné obrysy. Kdo je fanouškem manuálního řazení, bude mít prostě velmi brzy smůlu a nové auto si s manuálem už nekoupí.

Přečtěte si také:  Jak se měří dojezd elektromobilu?

„S rostoucí elektrifikací vidíme, že poptávka zákazníků se přesouvá právě tímto směrem. Tedy k elektrické mobilitě, bateriím a elektrickým a elektrifikovaným pohonným systémům“, vyjádřila se značka pro Automobilwoche.

Mercedes-Benz plánuje konec kombíků. Prvním bude už brzy CLA Shooting Brake

A to znamená konec manuálního řazení, které v elektromobilech nemá místo. Pro mercedes je to navíc výhodnější, nemusí totiž investovat do vývoje a výroby manuálních převodovek. A ušetřené finance může přesměrovat právě třeba do vývoje elektromobility a modelům, které budou odpovídat současným standardům.

Přečtěte si také:  Průzkum ukázal, že elektromobily jsou nejvhodnější pro majitele rodinných domů

A celé to dává logiku právě i z důvodu ukončení výroby malých a cenově dostupnějších modelů. Vždyť právě ty byly nejčastěji osazeny manuálem. A když skončí, nebude je prakticky kam montovat.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *