2021-elektromobil-mercedes_benz_eqs- (4)

Možná to znáte také. Jedete si v klidu po silnici a najednou rána jako z děla, a máte prázdné kolo. Přehlédli jste totiž díru v silnici. To by se vám už brzy s automobily Mercedes-Benz stát nemělo. Německá značka chystá „detektor“, která má řidiče na podobné záludnosti na silnici upozornit.

Přečtěte si také:  Od listopadu u prodejců: Mercedes-Benz GLE a GLE kupé jako „mild hybrid“ na naftu

Mercedes-Benz přidá do svých aut detekci nebezpečných a nerovných cest s výmoly, a také retardérů. Umět by to měly některé modely vyrobené od roku 2016. Nepůjde o žádnou uměle vytvořenou databázi, ale do navigace se upozornění přenese automaticky vždy, když nějaké auto dírou projede, případně přejede retardér.

Fungovat to bude tak, že řídící systémy auta budou kontrolovat přední i zadní nápravu a pokud zjistí výjimečnou práci tlumičů, zaznamenají ji a uloží na Cloud. Budou zde uvedeny GPS souřadnice s upozorněním na nebezpečný úsek. Z tohoto cloudového úložiště si jej pak stáhnou další mercedesy – tedy za předpokladu, že jsou zapojeny do komunikace „car-to-x“.

Přečtěte si také:  Elektrický Mercedes-Benz třídy G se blíží. Měl by se ukázat příští rok a nabídnout dvě verze

Detekovat rozbitou silnici ale nebudou umět všechny mercedesy, funkci dostanou nové generace modelů třídy S a třídy C, ale také nejnovější elektromobil EQS. Fungovat to bude tak, že pokud pojede řidič po silnici, kde bylo zaznamenán výmol, dostane od auta grafické upozornění na displeji i slovní upozornění od MBUX. Navíc by mělo jít i o informaci, zda jde o nebezpečný výmol nebo retardér.

Přidat komentář