Mercedes-Benz odhalil CLA v zatím nejostřejší verzi AMG

Od Anina Russová | 11. 4. 2019 0

Mercedes-Benz konečně odhalil už nějakou dobu očekávanou sportovně laděnou verzi modelu třídy CLA. Její celé jméno zní Mercedes-AMG CLA 35 4Matic a jak se dalo očekávat, velkou část techniky převzal z třídy A, respektive z verze AMG A 35.

Co se pohonné jednotky týče, jde o totožný přeplňovaný čtyřválec o objemu dvou litrů, který byl naladěn na výkon 306 koní a točivý moment 400 Nm. To vše je přes sedmistupňovou automatickou převodovku přenášeno na všechna čtyři kola pomocí pohonu všech kol 4Matic. Prakticky totožná je i hodnota zrychlení z 0 na 100 km/h. AMG A 35 to zvládne za 4,8 sekundy a nové CLA 35 AMG za 4,9 sekundy. Maximální rychlost už je ale zcela stejná a zastaví se na elektronicky omezených 250 km/h.

Zákazníci si budou moci připlatit za nové adaptivní tlumiče, které bude možné nastavit ve třech úrovních tuhosti. Krom toho ale novinka dostala do vínku také více hliníku, než bývá běžné. To, aby v mercedesu zvýšili torzní tuhost karoserie.

Mercedes-AMG A45 přeje veselé vánoce a ještě v maskovací fólii nás oslňuje parádními drifty

Automobilka tento nový model prezentuje v ostře žlutém provedení a udělala dobře. Vyniknou tak všechny drobné změny, které provedla na karoserii. Upravený je přední nárazník, maska, ale samozřejmě i zadní nárazník a nové jsou i koncovky výfuku nebo decentní zadní spoiler.

Velmi povedený je také interiér auta, který už dává zapomenout klasickým budíkům, místo kterých nabízí hned dvojici obrazovek. Nechybí ani vychytaný systém MBUX, díky kterému si s autem můžete povídat a udělovat mu jednoduché pokyny například k nastavení teploty nebo cíle v navigaci.

Ovšem nemyslete si, že tímto AMG, které bude poprvé naživo představené na autosalonu v New Yorku, Mercedes končí. V plánu má ještě CLA ve verzi 45 AMG, které by mělo dorazit koncem příštího roku a mělo by nabídnout asi 400 koní.