Automobilka Mercedes-Benz oznámila, že za účelem zvýšené produkce motoru V12 biturbo upraví výrobní linku v Mannheimu, kam se výroba přesune. Důvodem je zvýšený zájem o tyto motory.

„V12 biturbo,“ slyšíte jak krásně to zní? A jak krásně se to musí v dnešní downsizované době poslouchat? Mercedes-Benz spustil záchranný program, podobný těm pro ohrožené druhy v ZOO. Divize AMG přesune výrobu tohoto unikátního motoru do rozšířené a zvětšené továrny v Mannheimu. Samozřejmě se ani tak nebude jednat o nějakou masovou výrobu, Mercedes-AMG i nadále drží filozofii, která káže: jeden muž – jeden motor. Přesunutí výroby navíc umožní uvolnit kapacity v motorárně v Affalterbachu. Což pro automobilku – a hlavně pro cílové zákazníky – bude znamenat rychlejší dobu dodání neméně oblíbených osmiválcových verzí.

Celá situace je jen krásným důkazem toho, že zákazníci chtějí úplně něco jiného, než se jim aktuálně výrobci, potažmo Evropská unie, snaží nacpat. Dvánácti válcové biturbo s označením 65 můžete potkat pod kapotou třídy S, a to jak v provedení sedan, tak kupé. S velkou radostí se objevilo také pod kapotou modernizovaného Mercedesu SL i nového SUV GLS.