mercedes-benz-museum-stuttgart-000

Mercedes-Benz Museum Stuttgart – velká fotogalerie

Autor: Pavel Srp - 16. 7. 2013


Náš nedávný výlet do Stuttgartu byl plodný. Navštívili jsme hned trojici automobilových rájů: Porsche museum, Meilenwerk a nakonec i Mercedes-Benz Museum, z něhož přinášíme galerii právě teď.

Muzeum bylo otevřeno v květnu roku 2006 a od té doby láká návštěvníky na několik pater plných k prasknutí těch nejstarších, nejzajímavějších, vzácných a pokrokových exponátů v bohaté a dlouhé historii automobilky.

Samotná budova muzea je tématicky rozdělena do několika sekcí po obou stranách. Na jedné straně lze nalézt výstavy: Průkopníci (vynález automobilu, 1886 – 1900), Mercedes (zrod značky, 1900 – 1914), Převraty (dieselový motor a kompresor, 1914 – 1945), Zázračná léta (tvar a rozmanitost, 1945 – 1960), Předchozí myslitelé (bezpečnost a životní prostředí, 1960 – 1982), Hýbající světem (globální a individuální, od 1982 po dnešek), Stříbrný šíp (soutěže, závody a rekordy).

A na straně druhé jsou prostory s tématicky řazenými kolekcemi vozů. Jsou to automobily, které za sebou mají velký kus historie a nebo ji samy psaly – např. linkový autobus Mercedes-Benz O 305, těžký nákladní automobil LP 333, hasičské vozidlo LF 3500 s motorem poháněným žebříkem, SL500 princezny Diany, papamobil Jana Pavla II., či mnoho dalších neméně zajímavých automobilů, nákladních vozů či autobusů.

Prohlížet tu můžeme tématické celky zahrnující: Galerii cestování, Galerii nákladů, Galerii pomocníků, Galerii jmen, Galerii hrdinů a zcela vespod byla speciální výstava k představení nové generace vlajkové lodi třídy S. Nejen, že jsme si mohli prohlížet úplně nový model, ale mohli jsme se projít historií od nejnovějšího eSka až po ty nejstarší.

[nggallery id=2324]

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru