Když si koupíte nějaké auto z limitované edice maximálně pár set kusů, budete si dávat velký pozor, aby nebylo poškozeno. Chcete s ním ale čas od času jezdit, ale to znamená, že budete muset občas parkovat na ulici. Udělal to i majitel stříbrného Mercedes-Benzu CLK 63 AMG Black Series Coupé. To se mu ale vymstilo, protože se mu z něj někdo pokusil ukrást kola.

Přiložené video pochází z Londýna a ukazuje to, jak dopadl jeden Mercedes-Benz CLK 63 AMG Black Edition z 500kusové limitované edice. A pohled je to opravdu smutný. Někdo se totiž rozhodl, že kola z auta potřebuje víc, než majitel cé-el-káčka.

Mercedes-Benz_CLK_63_AMG_Black_Series_Coupe-ukradena_kola-Londyn
Foto: youtube.com

Auto stojí u chodníku, ale už mu pár kol chybí. Karoserie je podepřená vším možným, co zloději na ulici našli, ale všechna kola neukradli. Buď to nestihli, někdo je vyrušil anebo se jim to prostě nepovedlo. Vždyť to vypadá tak, že třeba pravé přední kolo je povoleno, ale nepovedlo se ho sundat a opřelo se o obrubník.

Přečtěte si také:  Nové nejrychleji prodávané auto v Americe je hranatý off-road. Vystřídal Chevrolet Corvette

Ačkoliv mělo jít asi „jen o krádež kol“, je otázkou, co vše na autě vandalové poškodili tím, jak karoserii stavěli na vše, co jim přišlo pod ruku.

Mimochodem kola to jsou hodně exkluzivní. Jde o dvourozměrové 19″ kované disky s pneumatikami 265/30 R19 vpředu a 285/30 R19 vzadu. 

Mercedes-Benz_CLK_63_AMG_Black_Series_Coupe
Mercedes-Benz CLK 63 AMG Black Series Coupé | Foto: Mercedes-Benz
Přečtěte si také:  Kupte si osmiválcový Mercedes-Benz, který vlastnil Karel Gott

A exkluzivní je celé auto. Automobilka ho představila v roce 2007, vzala si inspiraci z tehdejšího Safety Caru ze závodů formule 1. O pohon se stará 6,3litrový motor V8 s výkonem 373 kW/507 koní a točivým momentem 630 Nm, díky čemuž dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 4,3 sekundy. Poháněna jsou přitom přes sedmistupňovou automatickou převodovku AMG Speedshift 7G-Tronic zadní kola. Vyrobeno bylo pouze 500 kusů a maximální rychlost byla 299 km/h.