mercedes-benz-citan

Mercedes-Benz bude pokračovat ve svém působení v segmentu malých dodávek a rozhodl o nástupci modelu Citan jako součásti produktového portfolia Mercedes-Benz Vans, a to včetně elektrické varianty. Vůz i tentokrát vznikne ve spolupráci s Renault – Nissan – Mitsubishi.

„Nový Citan projde novým komplexním vývojem a bude snadno rozpoznatelný jako Mercedes-Benz hned na první pohled. Poskytneme mu jasnou identitu odpovídající naší značce,“ uvádí Marcus Breitschwerdt, Head of Mercedes-Benz Vans.

Společnost Mercedes-Benz Vans nabízí model Citan od roku 2012. Dodávka s kompaktními rozměry a velkorysým nákladovým prostorem je ideální pro širokou škálu využití především v městském prostředí. Právě tam budou rozvážkové služby v blízké budoucnosti postaveny před ještě větší výzvy než doposud. Pro úspěch v této oblasti byly položeny pevné základy díky kombinaci vysoké funkcionality, všestrannosti, úspornosti, nebo bezpečnosti a dobrých jízdních vlastností.

S následníkem modelu Citan naváže Daimler AG na devět let trvající strategickou spolupráci s Renault – Nissan – Mistubishi.