Mercedes-Benz 500 SEC AMG 6.0: další legenda na prodej – foto + video

Od Jan Karlík | 5. 4. 2015 0

Máme tu další kousek, další legendu do nepravidelné rubriky skvělých vozů, které se dostávají do aukce. Tentokrát se jedná o automobil značky Mercedes-Benz v naprosto luxusním stavu. Konkrétně o model Mercedes-Benz 500 SEC AMG 6.0, který už může hrdě vozit veteránské značky.

Přestože už nějaký ten pátek pamatuje, pořád se tohle luxusní německé kupé dá označit za nádherný vůz. Jeho design je totiž vážně nadčasový. Tento konkrétní kousek prošel úpravami od firmy AMG (tou dobou se jednalo o soukromou firmu, která ještě nebyla pod křídly automobilky s trojcípou hvězdou). Tento konkrétní vůz opustil brány fabriky v Affalterbachu přesně 22. června 1990. Pod kapotou se nachází motor typového označení M117/9, což znamená čtyřventilový vidlicový osmiválec DOHC o objemu poctivých 6,0 l, který spolupracuje s automatickou skříní. Podpis AMG je však vidět už na první pohled, na exteriéru. Nestandartní kola a pořádně vytažené blatníky, černý znak… Tohle je sexy i po 25 letech!

Automobil měl původně německého majitele, který za něj dal nemalých 335 000 marek (opravdu hrubě odhadem 4 300 000 Kč). Aktuálně se však nachází v Kanadě, konkrétně v Torontu,  a pravděpodobně to už nebude dlouho trvat a bude si hledat nový domov. :) Aktuální majitel ho nabízel v dražbě na aukčním portálu eBay. Automobil je ve výborném stavu a na dobu, ze které pochází s sebou nese také výbornou výbavu – klimatizaci, alarm, střešní okno, nezávislé topení, kožené sedačky s elektrickým ovládáním, elektrická okna nebo dokonce ABS a ASR, tempomat a také dva airbagy!

Na závěr něco k exkluzivitě. Takto upravených vozů vzniklo pouze šest kusů. Není se čemu divit, že se cena nakonec vyšplhala nad hodnotu přesahující dva miliony Kč.