Moc mě baví chuť a odvaha některých lidí cpát velké motory do starých aut, do kterých se nikdy nic takového nedávalo. Je to jako infekce která se šíří dál a dál. Stačí si vzpomenout na maličké BMW Isetta s V8 4,6lklasický Volkswagen Caddy s motorem V8 Ford nebo na klasický Mercedes-Benz, který kromě výměny motoru za V8 prodělal ještě pořádnou přestavbu karoserie.

A dneska se budeme zase věnovat Mercedesu. Vzhledem k jejich pevnosti a kvalitnímu zpracování jsou to zjevně ideální adepti na velké motorové přestavby. Narazili jsme na kousek od protinožců z Austrálie nově pojmenovaný jménem: DEBENZ.

Jako základ posloužila verze 280S z roku 1969, která byla přestavěna na závody drag race. Po montáži a následné velké úpravě brutální V8 o objemu 7,0 litru zahrnující třeba instalaci kompresorů se tvůrci dostali až na výkon 1500 koní! K jeho zastavení dochází pomocí malých padáků. Čvrt míle dokáže zajet za 8,33 sekundy s neuvěřitelnou maximální rychlostí 264 km/h na cílové čáře!

Je neuvěřitelné sledovat původně spořádanou limuzínu, kterak se prohání po závodní dráze za tím nejlepším časem. Ale nás to prostě baví!

Comments are closed.