2022-Mercedes-AMG-A35-Edition-55-1

Mercedes-AMG slaví 55. výročí a uvádí speciální edice pro modely A 35 a CLA 35

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Mercedes AMG - 24. 4. 2022 0

Mercedes-AMG je velký pojem a to už 55 let. Za tu dobu ušla tahle divize prémiové automobilky zaměřená na výkon a rychlost velký kus cesty. A ten chce letos pořádně oslavit. Kromě uvedení modelu Mercedes-AMG G 63 Edition 55 se na evropské trhy dostane také ediční verze modelů AMG CLA 35 a AMG A 35.

Tyto speciální modely na první pohled poznat díky paketu AMG Aerodynamics Package, který autu dá nový přední splitter, zadní křídlo a masivně vyhlížející zadní difusor. Krom toho ediční auta dostala do vínku také leskle černě lakované kryty zrcátek a lemy oken. Doplňují je chromované koncovky výfuku, tónovaná skla a tmavé znaky.

Přečtěte si také:  Test Mercedes-AMG A 35 4Matic (2019)

To vše by ale na speciální ediční verzi bylo trochu málo. Proto designéři AMG přidali nové laky karoserie, konkrétně metalízu Cosmos Black a Digital White. Ty doplňují 19“ litá kola s matnou šedou povrchovou úpravou a lesklým lemem a chromové víčko nádrže s logem AMG.

Uvnitř vsadila automobilka na sedačky z dílny AMG Performance, které kombinují černou a červenou barvu. Tato kombinace se pak táhne celým interiérem, červená je na výplních dveří a několika detailech, jako jsou prahové lišty a koberečky. V interiéru pak nechybí označení 55, které je třeba na volantu. Jako celek, pokud mohu soudit, to nevypadá vůbec špatně.

Přečtěte si také:  Zvenku nenápadný, uvnitř extrémní. Mansory představil svou verzi Mercedes-AMG G 63

Pod kapotou je standardní dvoulitrový čtyřválec naladěný na 306 koní a 400 Nm. Zrychlit z klidu na 100 km/h zvládne za 4,7 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 250 km/h.