mercedes-amg-kocarek (9)

Mercedes-AMG představil zbrusu nový model. Užijí si ho hlavně děti

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Mercedes-Benz - 1. 10. 2020


Vraťme se na chvíli do roku 2018. Právě tehdy Mercedes-Benz ve spolupráci s firmou Harta, která je specialistou na dětské kočárky, představil speciální edici kočárků Mercedes-Benz. Protože první série měla úspěch, rozhodla se tentokrát divize Mercedes-AMG, že to také zkusí. A výsledek vůbec nevypadá špatně. Nová řada designových dětských kočárků dostala označení Avantgarde a k dispozici by měla být během příštího roku.

Oproti původní verzi je ta nová pod taktovkou AMG zcela přepracována. Do prodeje půjde ve dvou různých provedeních. V každém případě dostane velká kola, odpružení, parkovací brzdu, výškově nastavitelnou rukojeť, pětibodový bezpečnostní pás a ramenní vycpávky uvnitř, aby dítko bylo v bezpečí i v pohodlí. Kočárek není nijak velký, na výšku má 69 centimetrů. Sedačka je otočná, což umožňuje dětem možnost dívat se jak na rodiče, tak na cestu. Je možné ji ale také zcela sklopit, aby dítě mohlo ležet.

Jak jsme zmínili, Mercedes AMG uvede na trh dvě verze. Ty se liší především tvarem samotného kočárku i jeho určením, ale také kol nebo barvou čalounění. Ostatně, kola nedělají jen auto! Disky kočárků kopírují nabídku kol modelů Mercedes-AMG a jsou v nabídce buď v černém, nebo grafitovém provedení. Čalounění je pak v několika barvách.

Komu by to nestačilo, může vybírat z nabídky příslušenství, do které spadá prostorná taška na všechny nezbytnosti, která designem odpovídá kočárku. Krom toho kočárek za příplatek nabídne prodlouženou plochu na ležení dítěte nebo odvětrávanou podložku.

Nový je také podvozek kočárku, ale i sluneční clona, slunečník nebo fusak do zimních měsíců. Konstrukce kočárku je hliníková, takže je jeho hmotnost jen 8,9 kilogramu. Samotné sedadlo, které je vyndávací, má hmotnost 4,1 kilogramu. Ceny zatím nebyly prozrazeny. 

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru