Ačkoliv se mluví o tom, že éra velkých autosalonů je za svým vrcholem, protože se jim většina automobilek pro jejich nerentabilitu vyhýbá, i tak je ještě dost značek, které si myslí opak. Mezi takové značky patří například Mercedes-Benz.

Ten totiž na letošní autosalon v Paříži přiveze mimo jiné vstupní model do rodiny AMG. Představí se tu Mercedes-AMG A 35 4Matic. Novinka se zařadí nad A 250, ale pod připravované AMG A 45. Podrobnosti známy nejsou, pracujeme zatím s neoficiálními zahraničními informacemi, ale ty by prý měly být z dobře informovaného zdroje.

Novinku by měl pohánět přeplňovaný dvoulitr s výkonem kolem 300 koní. Ten by měl přes sedmistupňovou automatickou převodovku pohánět všechna kola, ale počítat prý můžeme také s ostrými brzdami nebo tuhým podvozkem, který ocení hlavně milovníci utažených zatáček. Pokud už teď tušíte, že by pro vás přeci jen byla ještě ostřejší verze AMG A 45 lepší, pak musíte vydržet do příštího roku, kdy by měla být odhalena. Jestli Mercedes-Benz jako příznivce autosalonů vydrží, mohlo by se tak stát v Ženevě.