Před pár dny nás Mercedes-Benz navnadil videem nového supermercedesu Mercedes-AMG GT C Roadster a teď ho odhalil zcela. Nutno uznat, že tohle auto je opravdu sexy. A bude také velmi rychlé!

Mercedes-AMG GT C Roadster se postaví mezi AMG GT S a vrcholné AMG GT R, které nabízejí 375 kW a 650 Nm, respektive 430 kW a 700 Nm. Vůz bude (prý zatím) dostupný výhradně ve verzi bez střechy. Pod dlouhou přední kapotou stále pracuje nám dobře známý čtyřlitrový motor V8 dopovaný dvěma turbodmychadla, jenž je spojen se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Maximální výkon motoru je 410 kW a 680 Nm, což umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 3,7 sekundy a dokáže vyvinout maximální rychlost až 316 km/h. Pokud by to pro vás bylo až moc, nezoufejte. Pro vás tu je základní verze GT, která nabídne neméně působivý výkon 350 kW.

Nejde však pouze o motor, poněvadž Mercedes-AMG GT C Roadster nabízí po vzoru vrcholného AMG GT R prvky aktivní aerodynamiky, rozšířený rozchod zadních kol, větší kola či zadní nápravu s elektricky ovládaným diferenciálem a aktivním natáčením kol.

To, co dělá kabriolet nebo roadster zajímavým, je fakt, že lze stáhnout střechu. V tomto případě jde o plátěnou variantu, s níž se dá manipulovat do 50 km/h. K jejímu stažení/natažení je potřeba pouze 11 sekund. Střecha může být černá, červená nebo béžová, přičemž konstrukce třívrstvého plátna je tvořena lehkými prvky z hořčíku, hliníku a oceli.