Mercedes-AMG GLE 63 S 4Matic: úprava od Brabusu nabídne 700 koní a upravený vzhled – foto

Autor: Jan Karlík -   14. 3. 2016


Mercedes-AMG GLE 63 S 4Matic je už ve svém standardním provedení dost schopným SUV. Jeho schopnosti asi nejlépe demonstruje použitý agregát. Přeplňovaný osmiválec o objemu 5 461 cm3 s výkonem 585 koní (430 kW) umožňuje akceleraci mastodontního SUV z 0 na 100 km/h za pouhé 4,2 sekundy.

Mercedes-AMG GLE 63 S Brabus 3

Pokud by vám ale tohle připadalo málo nebo se zkrátka a dobře chcete trochu odlišit od svého souseda, které koupil to samé, jako dobrý nápad se tváří návštěva německých inženýrů z Brabusu. Začneme u pohonné jednotky, která se dočkala větší péče, než jen pouhá úprava softwaru řídící jednotky. Osmiválec je vybaven novými turbodmychadly a změny se dotkly prakticky všech jeho součástí od sání přes vstřikování paliva až po výfukový systém.Výsledkem provedených úprav  je výkon úžasných 700 koní (515 kW). Ten je samozřejmě posílán na všechna čtyři kola prostřednictvím sedmistupňové automatické převodovky. Zrychlení z 0 na 100 km/h se zkrátilo na rovné čtyři sekundy a jeho maximální rychlost se díky odstranění omezovače pohybuje okolo 300 km/h.

Jak už bývá u Brabusu zvykem, kromě rozsáhlých úprav agregátu, se soustředili také na vzhled. Pro Mercedes-AMG GLE je nachystána sada dílu na karoserii vyrobených z uhlíkového kompozitu. Mezi nové díly patří přední spoiler, difuzor a několik dalších karbonových komponentů. K úpravám exteriéru pak patří i nové sady litých a kovaných kol. K dispozici jsou disky o velikosti až 22″. Interiér se nese ve znamení typických úprav, zajímavostí navíc je však dřevěná podlaha zavazadlového prostoru inspirovaná palubami luxusních lodí.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *