Mercedes-Benz, respektive jeho sportovní divize AMG, má ve svém portfoliu jeden z nejvýkonnějších čtyřválců planety. Dvoulitrová přeplňovaná jednotka nabízí už v základu velice slušných 280 kW/380 koní! Konkrétně model CLA 45 Shooting Brake s pohonem 4MATIC se z 0 na 100 km/h dostane za pouhých 4,3 s. Německému úpravci Performmaster to bylo zřejmě málo a tuto jednotku vyšponoval na neskutečných 410 koní.

Němečtí Performmaster se specializují výhradně na automobily divize AMG. Většina jejich úprav spočívá zejména v chiptuningu a odstraňování omezovače rychlosti. U této úpravy si ruce také neumazali. Instalace vlastního modulu PEC zvýšila výkon na 302 kW/410 koní a 530 Nm (v sérii 475 Nm). Výměna řídící jednotky je určena pro starší verzi agregátu, který nabízí 360 koní a 450 Nm. Po její aktualizaci, která byla způsobena příchodem nové Audi RS 3, už není nárust až tak masivní, nicméně v této kategorii se každý koník počítá. Ruku v ruce jde se zvýšením výkonu také odstranění omezovače rychlosti. Bez tohoto elektronického šidítka můžete s novým Mercedesem třídy A, CLA, dokonce i GLA ve verzích AMG uhánět až 280 km/h.

Německá firma má za sebou již několik úprav, a aby se odlišila od „Vaška s notebookem“, dává na tuto úpravu garanci dvou let, případně 100 000 ujetých kilometrů. Vzhlede k tomu, že se jedná pouze o výměnu finální jednotky, kabeláž a vše ostatní zůstávají beze změny, je navrácení do původního stavu otázkou pár minut. Celá úprava má navíc TÜV certifikaci a je samozřejmě legální. Poměrně elegantní řešení, kdyby vás náhodou kolega provokoval s novou Audi RS 3.