20190622_Hungaroring_MP_195

ME tahačů 2019: smůla Buggyry pokračovala i v neděli. Lacko odstoupil kvůli technické závadě

Od Tisková zpráva | 24. 6. 2019


Druhý víkend evropského šampionátu tahačů dopadl pro tým Buggyra Racing hororově. Adam Lacko po sobotní diskvalifikaci v prvním zádově, nedokončil ani poslední jízdu víkendu a v celkovém hodnocení klesl na šestou pozici. Vývoj nového speciálu si vybírá svou daň. Oly Janes si udržel postavení průběžného lídra Grammer Cupu.

ME tahačů 2019: první den nevyšel Buggyře podle plánů. Lacko dokonce diskvalifikován

Neděle: Super pole

Nedělní kvalifikace nedopadla ani zdaleka podle představ Adama Lacka, vzhledem ke komplikacím se musel smířit s devátým nejrychlejším časem. „Během superpole mi z čista jasna přestal správně pracovat speed limiter. S jeho nastavením jsme se při tom po sobotě prali skoro celou noc. Jedná se ale o tak komplikovaný systém, že jeho dokonalé vyladění nějakou chvíli potrvá. Ještě štěstí, že se to přihodilo „až“ v superpole, kdy jsem měl zajištěnou minimálně desátou pozici. Včerejší zkušenost ze druhého závodu, kdy jsem startoval z úplného chvostu mi bohatě stačila,“ uvedl Adam.

Ani Oly Janes nebude vzpomínat na nedělní měřený trénink v dobrém. Oba rychlé časy mu jury zrušila za překročení traťových limitů. „Co na to říct? Udělal jsem dvě chyby v ten nejméně vhodný moment. Nedá se ale nic dělat. Dle předpovědi by mělo před třetím závodem začít pršet, takže to určitě bude zajímavé. Uvidím, jak se s tím poperu.“

Třetí závod

Tak jak predikoval Oly Janes po kvalifikaci, tak se i stalo. Nad Hungaroringem se hodinu a půl před startem úvodní jízdy spustil déšť, který ustal jen těsně před zahájením. Závod tak byl označen jako “mokrý“ tudíž se startovalo pod žlutými vlajkami. „Jízdu na vodě mám rád, ale tady byla trať hned po odjetí zaváděcího kola suchá. Ihned v prvním kole jsem se dostal před Recuenca a pak i před Kursima. Následné rozestupy již byly z důvodu startu pod žlutými vlajkami hodně velké a šesté místo bylo v daný moment asi maximum,“ zhodnotil třetí závod Adam Lacko.

Britský pilot Oly Janes vybojoval po startu z poslední pozice dvanácté místo. „Byl to dobrý závod. Snažil jsem se dostat co nejvíce dopředu, podstoupil jsem hodně soubojů, ale na lepší, než dvanácté místo to nestačilo. Snad se zadaří v poslední jízdě.“

Čtvrtý závod

Adam Lacko vypil na Hungaroringu kalich hořkosti až do dna. Ihned v prvním kole poslední jízdy víkendu se objevila závada na elektronice nového motoru a byl tak nucen ze závodu odstoupit. „Mám smíšené pocity. Na jednu stranu vím, že auto se stále vyvíjí a jsem s tím smířený, na stranu druhou jsem bojovný typ a závodím abych vítězil, toto mě hodně mrzí. Ihned po startu jsem se tlačil na první místo, ale najednou přestal reagovat plynový pedál. Bohužel se s tím nedalo dál pokračovat a musel jsem odstoupit. Do Slovakiaringu s tím musíme něco provést. Doufám, že jsem si tu všechnu smůlu vybral a po zbytek šampionátu bude vše v pohodě,“ reagoval zklamaný Lacko, který z Maďarska odjíždí na šesté pozici celkové klasifikace.

Oly Janes dokončil poslední jízdu na desáté pozici, získaný bod rovnal se stříbrné příčce v hodnocení Grammer Cupu. „Je to další důležitý bod do celkové klasifikace šampionátu. Navíc se mi podařilo opět navýšit náskok v Grammer Cupu. Už se těším na Slovakiaring,“ řekl Janes.