2019-me-trucky-le-mans-buggyra

ME tahačů 2019: Lacko v sobotu v Le Mans vybojoval bronz. Janes stále lídrem Grammer Cupu

Autor: Tisková zpráva - 28. 9. 2019


První závodní den v Le Mans dojel Adam Lacko na čtvrté a třetí pozici. V průběžném hodnocení šampionátu zůstává nadále třetí se ztrátou devíti bodů na Albaceteho. Jeho týmový kolega Oly Janes především díky druhému závodu opět navýšil svůj náskok ve vedení Grammer Cupu už na 29 bodů.

ME tahačů 2019: Buggyra se připravuje na závodní víkend v Le Mans

Sobota: Superpole

Úřadující vicemistr Evropy zajel v úvodní kvalifikaci čtvrtý nejrychlejší čas. „Dělal jsem maximum možného, ale stačilo to jen na start ze druhé řady. Klíčové bude do závodu dobře odstartovat a natlačit se před Antonia, který je na roštu vedle mě. Musíme zde posbírat body, které jsme v Zolderu v posledním závodě ztratili. Budu bojovat, co to půjde,“ řekl odhodlaně Lacko.

Oly Janes dokončil první část měřeného tréninku na čtrnácté příčce. „Oproti volným tréninkům se mi podařilo zrychlit, ale stačilo to jen na start ze sedmé řady. Budu muset prodat své zkušenosti, které jsem v minulých závodech posbíral a protlačit se co nejvíce dopředu. Rozhodně nevidím Top 10 jako neřešitelnou situaci, snad se zadaří,“ konstatoval Oly.

První závod

Adam Lacko dokončil úvodní pohárovou jízdu je těsně pod stupni vítězů. „Start byl takový zvláštní, protože je tady nově posunutý startovní rošt asi o dvě stě metrů a čekal jsem, že se odstartuje o hodně později,“ komentoval Adam úvod závodu. „Myslel jsem si, že to dotáhnu na medailové umístění, ale bohužel se to nepodařilo. Nic není ztracené, teď nás čeká handicapový závod, kde zabojuji. Uvidíme, jak se to podaří.“

Britský pilot se startovním číslem 22 dojel jedenáctý. „Mrzí mě to. Chyběl jen kousek do nejlepší desítky, ale hned v úvodu závodu jsem dostal ránu, tuším od Gibbona, na zadní kolo a propadl se pořadím. Dělal jsem vše, co bylo v mých silách, ale nevyšlo to. Ještě nás dnes čeká druhý závod tak doufám, že v něm se zadaří lépe,“ uvedl Janes.

Druhý závod

Adam Lacko v druhém závodě zabojoval a dojel si pro pohár s pořadovým číslem 1001. „Jsem spokojený. Povedl se mi začátek závodu a propracoval jsem se z pátého na třetí místo. Celý závod jsem pak tlačil na Steffi. Vygradovalo to v poslední zatáčce závodu, kdy jsme jeli bok po boku, ale nenechala tam moc místa a zkušeně si svou pozici pohlídala. Dnes jsme na Antonia nic neztratili, ale ani nezískali. Snad se zítra zadaří lépe a podaří se mi ztrátu stáhnout. Stále je o co bojovat,“ řekl Lacko.

Přečtěte si také:  Subaru oslavuje 50. výročí svého pohonu všech kol

Průběžný lídr Grammer Cupu dojel v handicapovém závodě desátý. „Mám radost. Podařilo se mi dostat do nejlepší desítky a získat stříbrný pohár. Věřím, že zítra se mi v měřeném tréninku podaří zajet lepší čas než dnes a pokusím se desáté místo ještě vylepšit,“ zněl odhodlaně Janes.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek