20190706_Slovakiaring_MP_116

ME tahačů 2019: Lacko stoupá vzhůru. V sobotu byl na Slovensku dvakrát na pódiu

Autor: Tisková zpráva - 6. 7. 2019


Třetí podnik evropského šampionátu tahačů dnes odstartoval na okruhu Slovakia Ring. Adam Lacko vybojoval dvě třetí místa a v průběžném hodnocení se vrátil zpět do hry o medailové pozice. Oly Janes zažil den jak na houpačce.

Sobota: Super pole

Adam Lacko se do úvodní jízdy víkendu kvalifikoval čtvrtým nejrychlejším časem: „Cítil jsem oproti včerejšku zlepšení, kluci na autě večer zapracovali a bylo to znát. Na třetí místo mi chybělo jen necelých sedm setin, což je škoda, ale i tak jsem spokojený. Uvidíme, jak se mi povede start do závodu,“ uvedl Adam po kvalifikaci.

Vedoucí muž Grammer Cupu Oly Janes byl v prvním měřeném tréninku jedenáctý. „Hodně mě to mrzí. Snažil jsem se z auta vytáhnout maximum možného a probojovat se do Super Pole. Chyběl kousek, snad zabojuji v závodě.“

První závod

Úvodní závod víkendu byl ihned v prvním kole přerušen, když vylétl mimo trať Němec Kursim. Po opětovném odstartování se Adam probojoval na třetí pozici, ze které pak až do posledních metrů závodu dotíral na druhou Halmovou. „Se třetím místem jsem spokojený. Po patáliích z Hungaroringu jsme zase zpátky tam, kam patříme. Možná, že kdyby se jelo o jedno kolo víc, Stefii bych dokázal předjet. Ale to je jen kdyby, těším se na druhý závod,“ řekl Lacko.

Oly Janes zaznamenal svůj dosavadní nejlepší výsledek, když dojel sedmý. Do druhého závodu tak odstartuje premiérově z první řady. „Skvělé. Jsem nadšený. Do závodu jsem se kvalifikoval jedenáctým místem, ale dokázal jsem se protlačit dopředu. Start z první řady je velká výzva, uvidíme, jak se s tím poperu,“ uvedl Oly.

Druhý závod

Do druhého, handicapového závodu startoval Adam Lacko ze šesté pozice. Po dramatickém závěru se nakonec opět probojoval až na bednu: „Během prvního kola jsme se tam pořád střídali, chvíli jsem byl pátý, pak zas šestý, ale nakonec jsem se usadil těsně pod stupni vítězů. V posledním kole se mi pak povedl předjížděcí manévr a dostal jsem se i před Kisse na bednu,“ řekl Lacko, který snížil ztrátu na medailové umístění na pět bodů.

Oly Janes si po skvělé úvodní jízdě vybral v té druhé pořádnou porci smůly, když kolizi s Lenzem odnesl prasklou zadní pneumatikou. „Je to obrovská škoda. Hned na začátku jsem tam měl kontakt se Saschou, kde mi prorazil zadní pneumatiku a začal jsem se propadat pořadím. Jsem rád, že jsem vůbec dojel do cíle, protože to vypadalo, že kolo každou chvíli odpadne. Snad jsem si již tento víkend všechnu smůlu vybral a zítra budu opět bojovat,“ konstatoval Oly, který je v průběžné klasifikaci už jedenáctý.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru